JÄMSÄN ENSIAPU

Mitä mieltä on Jämsäläiset omasta ensiapuasemmasta?Asiakaspalvelusta?
12556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyvä, asiallinen ja ammattitaitoinen palvelu.

Äänestä

Spr on boikotissa!

Äänestä

Erittäin ammattitaitoista ja asiallista.

Äänestä

Parempaa saa hakea! Arvosana 9.

Äänestä

Ei mitään moittimista. Apua saa varmasti jokainen, joka sitä oikeasti tarvitsee.

Äänestä

Jos olet vähävarainen, naispuolinen, ikääntyvä, etkä enää työelämässä, älä sairastu Jämsässä!

Äänestä
  • Miten ne asiakkaan varallisuuden siinä vastaanoton aikana selvittää? Itse olen saanut aina hyvää palvelua Jämsän ensiavussa, vaikka olen naispuolinen, ikääntyvä, mutta vielä työelämässä mukana enkä mikään varakas. Ensiavussahan on tuo kiireellisyysluokitus, joten odottamaan siellä välillä joutuu, mutta jo todella tarvitset heidän apuaan jaksat kyllä odottaa. Ensiavun vastaanottohan on tarkoitettu todella akuuteille tapauksille.

    Äänestä

  • Jos on varakas, ei tarvitse ensiapua kuin korkeintaan öisin, päivällä saa kyllä ajan yksityiseltäkin eikä tarvitse kuunnella ainakaan sen yhden naispuolisen vastaanottoapulaisen ilkeilyä. Diagnoosin tekeminen kuuluu lääkärille, ei hoitajalle vastaanotossa. Jokainen joutuu joskus jonottamaan, mutta sama vaiva miehellä, pääsee paljon nopeammin.

    Äänestä

  • Maaretta kirjoitti:

    Jos on varakas, ei tarvitse ensiapua kuin korkeintaan öisin, päivällä saa kyllä ajan yksityiseltäkin eikä tarvitse kuunnella ainakaan sen yhden naispuolisen vastaanottoapulaisen ilkeilyä. Diagnoosin tekeminen kuuluu lääkärille, ei hoitajalle vastaanotossa. Jokainen joutuu joskus jonottamaan, mutta sama vaiva miehellä, pääsee paljon nopeammin.

    Olisiko tämä katkeran ihmisen purkaus. Itse en ole törmännyt minkäänlaiseen syrjimiseen ensiavun toimesta. Varakas voi tietysti mennä yksityiselle, mutta ei Jämsän ensiapu sorsi ketään varattomuuden takia, ei siellä tiedetä ihmisten varakkuutta ja vaikka tiedettäisiinkin ei se hoitoon vaikuta. Nuo hoitajat vastaanotossa määrittelevät hoidon kiireellisyyden, kyllä he sen verran tuota taudinkuvaa punnitsevat.

    Äänestä

Nyt menee ehkä "off topic", mutta on se nyt kumma, kun jämsäläiset ei saa aikoja akuuttilääkärille, kun sen ajat menee Auvilan mamuja hoitaessa. Samaten myös muita resursseja on karsittu jämsäläisiltä. Miksei ole palkattu omaa/uutta työvoimaa hoitamaan pakolaisia...kysyn vaan ???

Äänestä
  • Miksi olis? Olette vain iso rahareikä päättäjille! On parempiakin ihmisiä mitä voi hoitaa ja samalla jutella mukavia koulun enkulla maailman tilanteesta ja siinä samalla tuntee itsensä oikein kansainväliseks ja niin erikoiseks että!!!!! Ja vielä kun saa hoitaa sairauksia mistä ei ole koskaan kuullutkaan niin a`vot!

    Äänestä

  • Miten saatte tämän Auvilan ujutettua joka keskusteluun? Nyt oli pääasiassa puhe ensiavussa työskentelevien käyttäytymisestä tai miten sen kukakin kokee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PETTYNNYT kirjoitti:

Mitä mieltä on Jämsäläiset omasta ensiapuasemmasta?Asiakaspalvelusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu