Onko kokemuksia kyseisestä firmasta? Varsinkin siitä, kuinka pitkään ne vedättää korjauksia. Omalla kohdalla joutunut ainakin kuukausikaupalla odottamaan että saavat varaosan tilatuksi.
Kosute OY kokemuksia
25
7121
Vastaukset
- fxcghhj
Hyvin homma pelannu mun kohdalla no problem
- kauhakuormaaja
Meillä myös huonoa palvelua. Osien tilaus tuntuu viipyvän turhan pitkään ( nyt noin kuukauden). Soitettuani asiastaja tiedustelin missä mennään, nainen puhelimessa antoi ajn huoltomiehn saapumisesta ja kun kysyin, että oletko varma että osa on silloin tullut.....nainen löi puhelimen kiinni !!! ETTÄ SELLAISTA ASIAKASPALVELUA !!!!!!
- pyykinpesijä
Tää nainen tuntuu olevan unelma-ammatissaan. Mulle sanoi puhelimessa, kun kyselin korjaajan ja osien perään 2kk jälkeen, että ei tänne tarvii soitella, ilmoitamme kun korjaaja tulee. No minähän en sit soitellut kun toiseen firmaan ja seuraavana päivänä vika oli korjattu. Kosutesta ei ole kuulunut, siitä on nyt n. 3-4kk.
- unelmasäleikkökö
Samanlaisia kokemuksia, tosi tympee nainen. Tilasin pölyimuriin suulakkeen, tilausvaiheessa sanoin tulevan viikossa. Hyvä, jäin odottamaan soittoa. Meni kaksi ja rupesin kyselemään koska tulee, ja vastsus oli, menee viikko. Ok vielä kestin ja odotin soittoa, ei kuulunut ja taas soitin. Oli mennyt kuukausi ja sit palo multa käämit! Tämä järjen jättiläinen ei edes vielä ollut tilannut koko suulaketta!!
Selitys oli ettei tilaa ennenkun on isompitilaus, ko. maahantuojalle, olis heti sen sanonut! Soitin maahantuojalle ja ihmettelin tätä käytäntöä alihankkijalla. No eipä sitten kun ostin uuden imurin. Meni paripäivää ja tämä naisihminen soitti, nyt olis tämä suullake tullut, voit hakea, arvatkaa hainko?! Käskin laitta sen sinne minne aurinko ei paista. - ExTilaaja
Joo, paska lafka, ihme kun jotkut vaan sitä vielä käyttävät kun on saatavilla muitakin lafkoja, jotka osaavat hommat ja joilla on myös halu palvella...
- tympääntynyt
Muutaman kerran olen ollut tekemisissä kun takuuajan korjaukset ovat ohjanneet suoraan sinne. Soitin sitten valmistajalle tarpeeksi lafkan touhua katseltuani ja sanoin että joko uusi kone tai toinen korjausfirma. No uudet ukot peliin ja ongelma oli hoidettu tunneissa. Ja asiakaspalvelu ihan toista ku kosuten puljulla.
- hermotmenny
Välttäkää kyseistä puljua kuin ruttoa, itse asiassa ruttokin olisi parempi....
- no_mutta
Ompas ihmeellistä, minä olen asioinut ko. firmassa jo 70-luvulta lähtien, eikä koskaan ole ollut pienintäkään ongelmaa.
- teknikko70
Ollu koko firmaa olemassa seitkytluvulla.
- Jokeripokeripoksis
teknikko70 kirjoitti:
Ollu koko firmaa olemassa seitkytluvulla.
https://tietopalvelu.ytj.fi/yritystiedot.aspx?yavain=464019&tarkiste=85DC9FDFCBD4A1800BAA596CEBF7E9BD4206B96B
Ainakin vuodesta -85 pystyssä.
- Kyllä123456789
Ei siellä ymmärretä as.palvelusta mitään! 2kk oottelin varaosaa,en oota enää. Se akka on täys vatipää.
- Raimo_74
Tilasin perjantaina 10 vuotta vanhaan Electroluxin jääkaappiin termostaatin ja jääkaapin kahvan, ne oli minulla tiistaina kädessä, mutta edelleenkin odottelen 2 kk sitten tilattua Whirlpoolin nukkasihtiä...
- Wäxä
Itse kävin paikanpäällä kysymässä osaa tiskikoneeseeni. Asentaja oli paikanpäällä, mutta osaa ei ollut varastossa sillä hetkellä. 3 arkipäivää ja osa oli minulla. Homma pelasi hyvin niinkuin 10 vuotta sitten asioidessani. Pitkään toiminut jyväskylässä, tuskin varaa huonoon asiakaspalveluun... itsellä vain positiivisia kokemuksia firmasta ja mielummin tuen pienempää toimijaa
- Kummallista
Nettivaraston mukaan piti olla käytetty pesukoneen moottori hyllyssä hintaan se ja se. Paikan päälle tultuani sitä hakemaan ei nainen viitsinyt sitä etsiä vaikka näön vuoksi moottoreita pyörittelikin. Uuden olisi kyllä innokaasti tilannut (moninkertaiseen hintaan). Soitti jonnekin, ja sai varmistuksen että kyseinen käytetty moottori pitäisi hyllystä löytyä. Naisella ei selvästi ollut intoa etsiä sitä. Tarjouduin jo itse etsimään hyllystä mutta "ei siellä sitä ole" kuulemma. Aivan ihmeellistä "asiakaspalvelua"! Raha ei näyttänyt kelpaavaan.
- Jokke61
Tarvitsisin Liesituulettimen suodattimen, mutta enpäs tilaa tästä firmasta ainakaan. Onneksi katsoin mieltä Suomi24.fi:n käyttäjät ovat mieltä kyseisestä firmasta.
- Voitavatonta
Ja paskan marjat hyvää palvelua olen itse saanut pojilta.
Aivan hyvä palvelu ja imurit uuuh.
Hyvää tekee
- Electrolux
Huollot sujuneet joka kerta nopeasti ja ammattitaidolla,
- Onn
Kyllä ja.. Noh pojille tarjoan pullst ne kermst
- Anonyymi
Mulla toimi hyvin osat tulivat mitkä tilasin ja oikeanlaiset
- Anonyymi
Ihmettelen kans miten voi olla noin takapajuinen firma vielä pystyssä. Mulla takuu korjaus uunissa, ukko kävi seisoskelemassa 5 min ja sanoi tilaavansa osan. Ja ottaa yhteyttä kun osa saapunut. Siitä on nyt 3v ei ole kuulunut mutta sen Sijaan lasku tuli ukon käynnistä . Ostin uuden uunin kun en jaksanut alkaa painimaan.
- Anonyymi
Se on teollisuutta rahastava firma jolle yksityisasiakas on pakollinen riesa. Boikottiin!
- Anonyymi
Olen samaa mieltä älkää käyttäkö tuon puulaakin palveluita missään nimessä. Puoli vuotta saa odottaa korjausta ja ei minkään laista asiakas palvelua. Eivät edes vastata puhelin tiedusteluihin.
- Anonyymi
Eivät vastaa puheluihin, tekstiviestin jälkeen kyllä tuli soitto ja kerrottiin myymälässä olevan paljon asiakkaita ettei kerkee vastaa puhelimeen, työjonokin oli 4 viikkoa, en jäänyt odottamaan ja kävin ostaa uuden koneen.
- Anonyymi
Tilasin pesukoneeseen iskunvaimentimet, tuli seuraavana päivänä, mielestäni aika hyvä palvelu.
- Anonyymi00025
No Paskoja kaikki .mutta tämä paskista paskin.Nyky koneita ei kannata korjata,tulee halvemmaksi hakee uus kone
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie827234Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346543Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816343Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644142Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532522Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62429Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant652228- 141542
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 1981250