Matkahuolto Tervakoski

No niin. Posti on lakossa. Ja Tervakosken Matkahuolto EDELLEEN "tauolla". Mitä hemmettiä?!
7258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Laskuja sieltä kuiteskin aina tulee :I
Mutta...No jos esim. joululahjoja funtsii, niin voi tietysti kokeilla nettikauppoja vaikka esim. netanttilaa. Netanttilalla on oma kuljetus systeemi, eli kun tilaa esim. lähimpään kodinanttilaan niin voi paketin hakea vaikka kaverin kanssa sieltä. Samoin on erätukut ym. voi hakea muistaakseni myymälästä jos on kyyti.
Itse olen tuota anttilan myymälästänoutoa käyttänyt.

Äänestä

Kauankohan on lakossa.

Äänestä

Niin miten muuttaa sen seikan että Tervekoskelaisille kuuluu se Matkahuoltopalvelu! Kaikki selitykset on nyt kuultu. Tulilakot muuttavat tilanteen nyt niin että kotiinkuljetuksiakaan ei enää saa.
Huomattavasti hankaloittaa mm. paikallisten tunnettujenkin verkkokauppayrittäjien tilannetta tuo kun yksi toimitustapa puuttuu kokonaan. Kallista ajaa Turenkiin.
Koittakaa saada kunnan kiinteistöön joku, joka pystyy sitä pyörittämään kuin edelinen.

Äänestä

Tulipas kirjoitusvirheitä kännykällä kirjoittaessa. :(

Äänestä

Tilasin alkuviikosta matkahuollon kautta verkkokauppa.comista paketin ja hyvin se matkahuolto paketin kuljetti perille Tervan R-kioskiin, josta sen noudin. Vaihtoehtona olisi myös ollut Valintatalo, mutta se suljetaan kohta niin riskiä en viitsinyt ottaa tuon suhteen. Paketin toimitusaikakin oli alle 48h Helsingistä Tervakoskelle, joten tyytyväinen olen. Mahdollisten tukilakkojen vaikutus on varmaankin 2-5 päivän luokkaa per toimipaikkakunta, joten kyllä aikuisen pitäisi tuollainen viivästys kestää.

Äänestä

Kiva että tavaraa saa mutta kun sitä pitäisi lähettääkin!

Äänestä

Pitäs koko kylä lakkauttaa. Postissa juaruämmät jauhaa minkä kerkiää ja aina utelevat mitä tilasit, en ihmettelelisi jos avasivat paketteja. Ainut juoru mikä ei kai postiin kulkenut oli vesavaranpäiväkodin tuhopolttaja, mistä lie johtuu etteivät tienny

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdtg kirjoitti:

No niin. Posti on lakossa. Ja Tervakosken Matkahuolto EDELLEEN "tauolla". Mitä hemmettiä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu