Miks Loimaan musiikkiopiston rehtori saa julkisesti olla mamujen uudelleen sijoittamista vastaan ? Miks ala-yläasteen rehtorit ja lukion rehtori eivät ole mukana tässä manoveerissä? Vastauksia odotellaan.
ei voi olla totta
Outolokiaako
9267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miks kaupungin työntekijät voi olla päättämässä kaupungin asioista kaupunginhallituksessa?
Sitä ei vielä ole kielletty! Täytyyhän heidän varmistaa etteivät joudu irtisanottujen listalle. Tai sitten osallistuminen päätöksentekoon on kutsumus?
Miks valkoinen on valkoinen ja miks musta on musta
Musiikkiopiston opettajakunnassa on vissiin liikaa mamuja ja rehtori on tästä vetänyt johtopäätöksensä ja liittynyt maahanmuuttovastaiseen puolueeseen.
Asemassaan rehtori ei voi olla maahanmuuttajiin kielteisesti suhtautuva. Siksi muut rehtorit ovat kai hiljaa. Mikä onkaan sivistystoimenjohtajan mielipide alaisestaan ja hänen mamuvastaisista mielipiteistään?
ST-johtajalta ei kukaan mielipidettä kysy, onpa sen verran joittenkin rehtorien taskussa. Ei kai nyt erityisesti mus. opiston rehtorin, mutta kuitenkin kynnetön tapaus.
Kukapa noista perimmäisistä mielipiteistä tietää kuin asianomainen itse, politiikka ei aina ole ihan yksiselitteistä. Vaan eipä varmaan ko. rehtori itsekään ymmärrä miten tuollainen(kin) toiminta myrkyttää ilmapiiriä monikulttuurisessa työyhteisössä, vaikka kyseessä olisikin esimerkiksi pelkkä ryhmäkuriasia. Tai jos ymmärtääkin, niin sitten vaan ei välitä, mikä kertookin sitten jo enemmän persoonasta.
Kaupungin työntekijän olemista valtuustossa en varsinaisesti vastusta, sitä jopa soisi päättäjillä olevan asiantuntemusta tai jotain käytännön kosketuspintaa päätettävistä asioista.
Eik toi rehtorin puoliso ole mamu?
voi perkele missä sananvapaus missä demokratia?
Paleltuneelle:Tässäpähän sitä sananvapautta koetetaan demokraattisesti toteuttaa! On outoa ettei Loimaan sivistyslautakunta esittelijänsä johdolla puutu mamuvastaiseen toimintaan. Suomihan on hyväksynyt pakolaisia koskevan kansainvälisen lainsäädännön.