Venäjän poliisin

gffffggh

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ridi

      Upean näköinen koira tosiaan!!!Tuli vaan samalla kuitenkin mieleen sellainen asia myös, että onkohan se saksanpaimenkoira, vai voisiko se olla mahdollisesti ehkä Itä euroopan paimenkoira myös,joita venäjällä juuri poliisin palveluksessa paljon käyttävät myös.Itä euroopan paimenkoirahan kun todella paljon muistuttaa saksanpaimenkoiraa ja ovat juuri väriltään tuollaisia tummia myös,mutta ne ovat vähän kookkaampia kuin saksanpaimenkoira ,ja tuohan aika kookkaalta kyllä näyttää myös.Mutta hieno kuva ja koira tuossa kuitenkin tosiaan on!! Ja näyttävät tuolla Venäjällä näköjään panostavan noihin koiran saamiin palkintoihin vähän isommasti kuin meillä täällä suomessa.

    • Ridi

      Laitan perään pienen korjauksen tuohon yhteen lauseeseeni,jossa puhun tuosta Itä euroopan paimenkoiran väristä.Minulta kun jäi siinä yksi sana vahingossa välistä epähuomiossa pois,joka muuttaa lauseen luonteen ihan toisenlaiseksi,eli lauseen piti kuulua siis näin: "ovat juuri väriltään usein tuollaisia tummia myös" joka siis tarkoittaa sitä,että on niitä siis muunkin värisiä kyllä myös,mutta aika usein ovat juuri tuollaisia tummia myös.

    • asderfghjklöä

      Mikäli "alarik" ei olisi kovin kateellinen tästä aspergerkoirasta, jonka omistaja on osannut siitä huolehtia YKSIN muutamia vuosia (mihin tämä "alarik" häiriötiloistaan johtuen ei koskaan olisi kyennyt ilman "puolisoaan") hän todennököisimmin ei jaksaisi lähteä tänne saksanpaimenkoirafoorumille jauhamaan samaa sontaa, mitä hän vuosia on jo tehnyt muilla suomi-suolipalstoilla aivan kiitettävään tahtiin niin kauan ettei noita kaikkia juttujaan kukaan edes jaksa kukaan enää lukea.

      Mene pois. Edes täältä.

    • Ridi

      Hetkinen ,nyt en kyllä ihan ymmärtänyt edellistä kommentoijaa.Ketähän mahdoit oikein tarkoittaa tuolla avautumisellasi,sillä minulle se ei valitettavasti oikein nyt todellakaan kyllä auennut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      242
      3085
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1728
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      22
      1424
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1241
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1238
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1052
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe