Venäjän poliisin

gffffggh

4

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ridi

      Upean näköinen koira tosiaan!!!Tuli vaan samalla kuitenkin mieleen sellainen asia myös, että onkohan se saksanpaimenkoira, vai voisiko se olla mahdollisesti ehkä Itä euroopan paimenkoira myös,joita venäjällä juuri poliisin palveluksessa paljon käyttävät myös.Itä euroopan paimenkoirahan kun todella paljon muistuttaa saksanpaimenkoiraa ja ovat juuri väriltään tuollaisia tummia myös,mutta ne ovat vähän kookkaampia kuin saksanpaimenkoira ,ja tuohan aika kookkaalta kyllä näyttää myös.Mutta hieno kuva ja koira tuossa kuitenkin tosiaan on!! Ja näyttävät tuolla Venäjällä näköjään panostavan noihin koiran saamiin palkintoihin vähän isommasti kuin meillä täällä suomessa.

    • Ridi

      Laitan perään pienen korjauksen tuohon yhteen lauseeseeni,jossa puhun tuosta Itä euroopan paimenkoiran väristä.Minulta kun jäi siinä yksi sana vahingossa välistä epähuomiossa pois,joka muuttaa lauseen luonteen ihan toisenlaiseksi,eli lauseen piti kuulua siis näin: "ovat juuri väriltään usein tuollaisia tummia myös" joka siis tarkoittaa sitä,että on niitä siis muunkin värisiä kyllä myös,mutta aika usein ovat juuri tuollaisia tummia myös.

    • asderfghjklöä

      Mikäli "alarik" ei olisi kovin kateellinen tästä aspergerkoirasta, jonka omistaja on osannut siitä huolehtia YKSIN muutamia vuosia (mihin tämä "alarik" häiriötiloistaan johtuen ei koskaan olisi kyennyt ilman "puolisoaan") hän todennököisimmin ei jaksaisi lähteä tänne saksanpaimenkoirafoorumille jauhamaan samaa sontaa, mitä hän vuosia on jo tehnyt muilla suomi-suolipalstoilla aivan kiitettävään tahtiin niin kauan ettei noita kaikkia juttujaan kukaan edes jaksa kukaan enää lukea.

      Mene pois. Edes täältä.

    • Ridi

      Hetkinen ,nyt en kyllä ihan ymmärtänyt edellistä kommentoijaa.Ketähän mahdoit oikein tarkoittaa tuolla avautumisellasi,sillä minulle se ei valitettavasti oikein nyt todellakaan kyllä auennut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      543
      2037
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1917
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1578
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1386
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1287
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe