Tästä se alkaa, kalifornia aikoo laittaa VWt ajokieltoon jos ei nopeasti saada päästöhuijausautoja korjattua. On vain ajan kysymys koska tämä leviää Suomeen. VW skandaalissa on aina tolkutettu että "päästöhuijaus koskee vain USAta, koskee vain dieselmalleja, pakolliset korjaukset vain USAssa, ajokiellot vain USAssa" ja kuten kaikki tietää, kaikki USAn skandaalit ja toimenpiteet ovat tähän asti levinneet myös Eurooppaan. Joten on vain ajan kysymys koska VWt määrätään Suomessakin ajokieltoon. Myykää äkkiä pois, ehkä jonkun tyhmän vielä löytää joka maksaisi VWstä jotain.
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/uutispaiva-vwta-uhkaa-jopa-ajokielto/u5V9pPUF
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/uutispaiva-vwta-uhkaa-jopa-ajokielto/u5V9pPUF
Vastaukset 7
Vanhimmat
Haaveiletko uudesta autosta? Varmemmin sen saa liikkeestä, kuin toivomalla täällä, että joku sellaisen sulle myisi. Mistä aiot saada rahoituksen?
Toivottavasti ei sentään Suomessa olla samanlaisia vatipäitä kuin Jenkkilässä. Maalaisjärki käteen hoi.
Rölli hei, vielä on pitkä matka uhkauksesta toteutukseen.
VW on jo ehdottanut 1.6 dieselille korjausta ja odottaa sen hyväksyntää, eli vaihdetaan ruiskusuuttimet ja katti ja uusi ohjelma, ei paha kun saa uutta osaa veloituksetta ja matka jatkuu.
Ja urean ruiskutus? Asiakas maksaa...
Ja Texasissa annetaan myrkkyruiske folkkareiden omistajille ja pakolaisvirta on pysäytetty irakista ja Syyriasta ei tuu euroopasta kuin sontoo!
Kyllä on taas yleistieto ja maantieto kohdillaan tällä kaverilla.
Joo, niillä menee heti kuppi nurin , kun jotain nasevaa/faktaa vastailee.