Menee hermot

kdlksjljf

Ostin nuukuuksissani halvimman Pregcheck raskaustestin S-marketista. (maksoi 2.35e!) Ohjeiden mukaan liuskaa pitää kastaa 3 sekunnin ajan. Teinkin niin, ja katsoin ihan ajastimesta, että minuutin kuluttua vilkaisin liuskaa. Ihan samalta näytti kun paketista otin. N 3 minuutin kuluttua aloin tarkastelemaan sitä liuskaa ihan kädestä. Ei siinä mitään viivaa ollut, jossa sen ilmeisesti olisi pitänyt olla. Mutta siinä "tyynyn" kohdalla näkyi violettia. Mutta eihän sen viivan siihen pidä tulla. Kokoajan seurasin vain sitä pehmustettua osaa. Siinä niitä viivoja näkyi, mutta todella vaaleasti. Siihen oikeaan kohtaan ei koskaan tullut yhtään mitään.
Tuntuu että miten se voi niinkin nopeasti toimia kun 3 sekunnin ajan. Mitä tapahtuu jos kastaa sitä päätä vähän pidempään? Kuitenkin ohjeessa muuten sanottiin, että testi ei ole luotettava 5 min jälkeen. Minun tapauksessa liuska oli samanlainen koko 5 min ajan. Miksi se testi ylipäätään ei toimi? Teinkö jotain väärin?

1

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv7

      En usko että olet raskaana. Tyynyyn ei tule viivoja, vaan testialueelle. Ei kannata ylitoivoa asioita, jolloin tulee vääriä ymmärryksiä.

      Jos olet raskaana - viiva tulee testialueelle. Viivan värillä ei ole väliä, vaikka haalea, olet raskaana. Mutta oltava testialueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2784
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2399
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      91
      1631
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1295
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1119
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      821
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      734
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      686
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      660
    10. 43
      645
    Aihe