Menee hermot

kdlksjljf

Ostin nuukuuksissani halvimman Pregcheck raskaustestin S-marketista. (maksoi 2.35e!) Ohjeiden mukaan liuskaa pitää kastaa 3 sekunnin ajan. Teinkin niin, ja katsoin ihan ajastimesta, että minuutin kuluttua vilkaisin liuskaa. Ihan samalta näytti kun paketista otin. N 3 minuutin kuluttua aloin tarkastelemaan sitä liuskaa ihan kädestä. Ei siinä mitään viivaa ollut, jossa sen ilmeisesti olisi pitänyt olla. Mutta siinä "tyynyn" kohdalla näkyi violettia. Mutta eihän sen viivan siihen pidä tulla. Kokoajan seurasin vain sitä pehmustettua osaa. Siinä niitä viivoja näkyi, mutta todella vaaleasti. Siihen oikeaan kohtaan ei koskaan tullut yhtään mitään.
Tuntuu että miten se voi niinkin nopeasti toimia kun 3 sekunnin ajan. Mitä tapahtuu jos kastaa sitä päätä vähän pidempään? Kuitenkin ohjeessa muuten sanottiin, että testi ei ole luotettava 5 min jälkeen. Minun tapauksessa liuska oli samanlainen koko 5 min ajan. Miksi se testi ylipäätään ei toimi? Teinkö jotain väärin?

1

218

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv7

      En usko että olet raskaana. Tyynyyn ei tule viivoja, vaan testialueelle. Ei kannata ylitoivoa asioita, jolloin tulee vääriä ymmärryksiä.

      Jos olet raskaana - viiva tulee testialueelle. Viivan värillä ei ole väliä, vaikka haalea, olet raskaana. Mutta oltava testialueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      78
      1160
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      234
      694
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      53
      614
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      561
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      76
      526
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      488
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      25
      464
    10. 34
      455
    Aihe