Menee hermot

kdlksjljf

Ostin nuukuuksissani halvimman Pregcheck raskaustestin S-marketista. (maksoi 2.35e!) Ohjeiden mukaan liuskaa pitää kastaa 3 sekunnin ajan. Teinkin niin, ja katsoin ihan ajastimesta, että minuutin kuluttua vilkaisin liuskaa. Ihan samalta näytti kun paketista otin. N 3 minuutin kuluttua aloin tarkastelemaan sitä liuskaa ihan kädestä. Ei siinä mitään viivaa ollut, jossa sen ilmeisesti olisi pitänyt olla. Mutta siinä "tyynyn" kohdalla näkyi violettia. Mutta eihän sen viivan siihen pidä tulla. Kokoajan seurasin vain sitä pehmustettua osaa. Siinä niitä viivoja näkyi, mutta todella vaaleasti. Siihen oikeaan kohtaan ei koskaan tullut yhtään mitään.
Tuntuu että miten se voi niinkin nopeasti toimia kun 3 sekunnin ajan. Mitä tapahtuu jos kastaa sitä päätä vähän pidempään? Kuitenkin ohjeessa muuten sanottiin, että testi ei ole luotettava 5 min jälkeen. Minun tapauksessa liuska oli samanlainen koko 5 min ajan. Miksi se testi ylipäätään ei toimi? Teinkö jotain väärin?

1

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv7

      En usko että olet raskaana. Tyynyyn ei tule viivoja, vaan testialueelle. Ei kannata ylitoivoa asioita, jolloin tulee vääriä ymmärryksiä.

      Jos olet raskaana - viiva tulee testialueelle. Viivan värillä ei ole väliä, vaikka haalea, olet raskaana. Mutta oltava testialueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      265
      2764
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      18
      2210
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      339
      1944
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      100
      1615
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      208
      1323
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      54
      1239
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1223
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      52
      1129
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1093
    Aihe