Menee hermot

kdlksjljf

Ostin nuukuuksissani halvimman Pregcheck raskaustestin S-marketista. (maksoi 2.35e!) Ohjeiden mukaan liuskaa pitää kastaa 3 sekunnin ajan. Teinkin niin, ja katsoin ihan ajastimesta, että minuutin kuluttua vilkaisin liuskaa. Ihan samalta näytti kun paketista otin. N 3 minuutin kuluttua aloin tarkastelemaan sitä liuskaa ihan kädestä. Ei siinä mitään viivaa ollut, jossa sen ilmeisesti olisi pitänyt olla. Mutta siinä "tyynyn" kohdalla näkyi violettia. Mutta eihän sen viivan siihen pidä tulla. Kokoajan seurasin vain sitä pehmustettua osaa. Siinä niitä viivoja näkyi, mutta todella vaaleasti. Siihen oikeaan kohtaan ei koskaan tullut yhtään mitään.
Tuntuu että miten se voi niinkin nopeasti toimia kun 3 sekunnin ajan. Mitä tapahtuu jos kastaa sitä päätä vähän pidempään? Kuitenkin ohjeessa muuten sanottiin, että testi ei ole luotettava 5 min jälkeen. Minun tapauksessa liuska oli samanlainen koko 5 min ajan. Miksi se testi ylipäätään ei toimi? Teinkö jotain väärin?

1

217

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv7

      En usko että olet raskaana. Tyynyyn ei tule viivoja, vaan testialueelle. Ei kannata ylitoivoa asioita, jolloin tulee vääriä ymmärryksiä.

      Jos olet raskaana - viiva tulee testialueelle. Viivan värillä ei ole väliä, vaikka haalea, olet raskaana. Mutta oltava testialueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      149
      1215
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      119
      1038
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      214
      780
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      765
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      63
      725
    6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      716
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      696
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      622
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      44
      621
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      58
      554
    Aihe