Menee hermot

kdlksjljf

Ostin nuukuuksissani halvimman Pregcheck raskaustestin S-marketista. (maksoi 2.35e!) Ohjeiden mukaan liuskaa pitää kastaa 3 sekunnin ajan. Teinkin niin, ja katsoin ihan ajastimesta, että minuutin kuluttua vilkaisin liuskaa. Ihan samalta näytti kun paketista otin. N 3 minuutin kuluttua aloin tarkastelemaan sitä liuskaa ihan kädestä. Ei siinä mitään viivaa ollut, jossa sen ilmeisesti olisi pitänyt olla. Mutta siinä "tyynyn" kohdalla näkyi violettia. Mutta eihän sen viivan siihen pidä tulla. Kokoajan seurasin vain sitä pehmustettua osaa. Siinä niitä viivoja näkyi, mutta todella vaaleasti. Siihen oikeaan kohtaan ei koskaan tullut yhtään mitään.
Tuntuu että miten se voi niinkin nopeasti toimia kun 3 sekunnin ajan. Mitä tapahtuu jos kastaa sitä päätä vähän pidempään? Kuitenkin ohjeessa muuten sanottiin, että testi ei ole luotettava 5 min jälkeen. Minun tapauksessa liuska oli samanlainen koko 5 min ajan. Miksi se testi ylipäätään ei toimi? Teinkö jotain väärin?

1

218

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rv7

      En usko että olet raskaana. Tyynyyn ei tule viivoja, vaan testialueelle. Ei kannata ylitoivoa asioita, jolloin tulee vääriä ymmärryksiä.

      Jos olet raskaana - viiva tulee testialueelle. Viivan värillä ei ole väliä, vaikka haalea, olet raskaana. Mutta oltava testialueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1145
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      738
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      733
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      228
      694
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      679
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      622
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      53
      597
    Aihe