Hiukkavaarassa taphtunutta.

Onko totta, että mamu löi Hiukkavaarassa LVI huoltomiehen tajuttomaksi ?
12102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

tapahtunutta

Äänestä

niin sitä ei myönnetä!

Mamujen käytöksestä kaupoissa on kuulunut outoja, otetaan paljain käsin kurkkuja tynnyreistä, avataan sipsipusseja, aletaan syödään ja muuta vastaavaa. Osa joukosta on todella härskejä ja käyttäytyvät sen mukaisesti.

Onko muuten totta, että Toppilassa olisi yksin bussipysäkillä seisyttä 14-vuotiasta teinityttöä ahdisteltu, häntä on suudeltu ja porukka olisi pitänyt käsistä kiinni, ettei hän pysty vastustelemaan. Tytön äiti on kirjoittanut asiasta facebookissa ja pyytänyt sitä vanhaa rouvaa ilmoittautumaan, joka oli sattumalta osunut paikalle ja sai jätkät häipymään paikalta.

Tapahtuneista ollaan vain virallisella taholla kumman hiljaa......!!!!

Äänestä
  • eipä niitä ole edes tapahtunut muualla kuin immoslasten sairaissa kuvitelmissa.

    Äänestä

mv-lehdestäkö luit vai kuulit haapalehdon shellillä joltakin taksisuharilta?

Äänestä

Hevosmiesten puhetta.

Äänestä

Se on ainakin totta mitä me nähtiin, otti karkkia karkkilootasta ja pisti suuhun. Ei mitenkään piilossa vaan ihan vaan "koska mä voin" -asenteella. Myös nähnyt kun etuillaan kassajonossa härskisti, ja suomireppanat vain antaa tietä!

Äänestä
  • Olisit nostanut metelin. Etuillessaan jonossa matu saa huomata, että nyt teki väärin, vaikka nainen olenkin.

    Äänestä

  • känsäkäsi kirjoitti:

    Olisit nostanut metelin. Etuillessaan jonossa matu saa huomata, että nyt teki väärin, vaikka nainen olenkin.

    En ollut itse jonossa ja laps oli mukana joten en viitsinyt puuttua tilanteeseen.

    Äänestä

Raksilan cittarissa mamut syövät paljain käsin salaattibaarista ja kauppa ei puutu asiaan!!!!
Boikotoikaa

Äänestä
  • no eipä tarvitse puuttua natsisatuihin.

    Äänestä

keksi jotain parempaa

Äänestä

Haapalehdon Salepassa oli juuri iso lössi hiekkamamuja kaljaostoksilla. No, palaapahan tuet takaisin alkoholiveroina. Toisaalta poliisi varmaan joutuu vierailemaan Hiukkavaarassa kaitsemassa kännisiä raivohulluja monta kertaa vielä yön aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huoltomees kirjoitti:

Onko totta, että mamu löi Hiukkavaarassa LVI huoltomiehen tajuttomaksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu