Helsingissä eli isommalla paikkakunnalla asuneena minulla on kokemuksia että siellä kun tietää minne menee niin saanti on 90% . Olen asunut myös pienemmillä paikkakunnilla Kemissä ja Kalajoella sekä suunnilleen samankokoisessa eli Rovaniemellä. Kaikialla muualla naiset ymmärtää seksin päälle mutta Oululaiset naiset on ainakin minun kokemuksen mukaan päättänyt pitää polvet yhdessä:( . Avioliittoni loputtua olen nyt ollut tässä kaupungissa melkein 2 vuotta ilman toosaa. Olen melkein 190cm pitkä vähän vajaa 100 kiloinen ja paino sijoittuu mielestäni oikeisiin paikkoihin eli lihaksiin. Kaljamahaa en omista. Muutenkin olen omasta ja muidenkin mielestä varsin komea mies;).
Muissa kaupungeissa asuessani minua tultiin hyvin usein iskemään. Täällä Oulussa olen saanut poikuuteni jo takaisin kun en edes muista miltä tuntuu saada naista:D . Onko muut huomannut oululaisten naisten pihtaavan vai olenko tullut vanhaksi 31v. Paska kaupunni;)
Jos saa niin missä täällä käy normaalit naiset, eikä itsestään liikaa luulevat? Vaan miten ne hommat tässä kaupungissa järjestyy jos järjestyy. Seukkaamaan en halua alkaa ja punttia kutittaa niin perkeleesti
Muissa kaupungeissa asuessani minua tultiin hyvin usein iskemään. Täällä Oulussa olen saanut poikuuteni jo takaisin kun en edes muista miltä tuntuu saada naista:D . Onko muut huomannut oululaisten naisten pihtaavan vai olenko tullut vanhaksi 31v. Paska kaupunni;)
Jos saa niin missä täällä käy normaalit naiset, eikä itsestään liikaa luulevat? Vaan miten ne hommat tässä kaupungissa järjestyy jos järjestyy. Seukkaamaan en halua alkaa ja punttia kutittaa niin perkeleesti
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kukaan täyspäinen ei anna toosaa kelle vaan,se pitää alkaa sun jo ymmärtämään.Mutta älä huoli,kyllä Oulustakin löytyy täyttä ymmärrystä vailla olevia sinun kaltaisia,naisiakin,kunhan vain kohdallesi sattuu.Eikä se ole näöstä kiinni,puolin eikä toisin.
Kyllä antaa. Siis muissa kaupungeissa. Itse asiassa Lappeenrannasta parhaat muistot. Ei se nyt älykkyyttä vähennä jos on välillä pelinainen/ pelimies
Tuli mieleen että paneeko mamut oululaisten mimmit ja kantaväestö saa jäädä nuolemaan näppejään. Näyttää muutaman siiderin jälkeen Oulu neitoa kiinnostavan kovasti tummempi hipiä ja niitähän tähän kaupunkiin on tullu niin että joka kimulille riittää ku ne kaikki on nuoria hyväkuntoisia miehiä. Prkl.
No ihan varmasti sulla tuli mamut mieleen, eihän sulla päässä muuta pyöri aamusta iltaan kuin mamuja. Mutta pelkää sinä vaan mamuja ja kasvata itsellesi pallit jos osaat niin loppuu se pelkääminen :)
Avaukseen liittyen, Oulussa on naikkoset aina olleet oman arvonsa tuntevia. Ei ne ole helposti iskettävissä, vaatii vähän enemmän työtä, mutta ovat kyllä vaivan arvoisia ;)
Oulussa saa parhaiten pesää varatulta naiselta,
Joka ei tyydy oman miehensä nakkiin,
Ilmoita Iskurit palstalla että haet naista.
Tulee paljon pyyntöjä.
Oulun naiset on mulkun puutteessa.
mamut jahtaa alle 15v tyttöjä.
"Oulussa saa parhaiten pesää varatulta naiselta"
- mitä "pesää", saitko viimeksi 80-luvulla? :) Helpoimmat on kyllä ikäryhmässä 25-30 ja sinkkuja.
"Ilmoita Iskurit palstalla että haet naista. Tulee paljon pyyntöjä."
- Legendaa, et ole edes kokeillut :) Nainen saa tuolla palstalla välittömästi sähköpostiinsa 50 mulkunkuvaa, mies saa olla kyllä ihan rauhassa.
"Oulun naiset on mulkun puutteessa."
- Kaikkihan ne välillä on, ei se Ouluun rajoitu.
"mamut jahtaa alle 15v tyttöjä."
- No pääsithän sinä taas itse asiaan, et malttanut olla mainitsematta :D
Kiitä luojaasi, Oulussa riehuu tällä hetkellä raju kondylooma - ja klamydiaepidemia, puhumattakaan mitä ihmeellisimmistä vuototaudeista joita eläimistä on tarttunut paimeniin. Kiittäkäämme suvakkihoroja.
Kumin käyttö on sallittua ja jopa kannattavaa, paitsi parisuhteessa;)
Kondyloomahan nyt on kaikilla eikä siltä voi välttyä jos on enemmän kuin 1 paljas kontakti ollu.
Nyky kersat onneksi rokotetaan moista vastaan kun voi aiheuttaa mm. Kohdunkaulan syöpää
mule oli ullatus kunka paljo taala saa pillu!
Ei pilluu ma haluta kans pesää oike kunno pesää!
Lähipubeista löytyy aina näit kapakkiruusuja joilta heltiää juomaa vastaan, älä ole nirso!
Oulussa saat euroja vilauttamalla pussejasi tyhjennettyä:D - helpotusta Heikille:D
Se on paljon helpompaa kuin yrittää iskeä baarista jakorasiaa.
ولسة ساء تيكا بيلا جوس مني روتاريل أعلن نيست عفت بوتس
Saa Oulussa vittua kun mäkin saan enkä mä nyt niin ihmeellisen näkönen ole enkä rikas tms. Aina kun meen baariin ja olen asiallinen niin pimsua herähtää. :) Kärsivällisyys on hyvä näissä hommissa ;)
https://youtu.be/kl9bgIgHSbo
Oikeat otteet!
Vaan ei ole Oulun Polliiseista tuohonkaan. Kiltisti vain kuskaavat puuroa valittavan yliluutnantin joukkueineen Huikkavaaraan että ehtivät varmasti iltapuurolle. Niinhän sen pitää kuraanin mukaan mennäkin: orjat palvovat Herrakansaa ja maksavat näille veroa taikaseinästä.
Kyllä käy kateeksi. Olisipa meilläkin tuollainen poliisi pistämässä sateenkaari ym. liv anderson - hyypiöt kuriin.
Helsingissä eli isommalla paikkakunnalla asuneena minulla on kokemuksia että siellä kun tietää minne menee niin saanti on 90% . Olen asunut myös pienemmillä paikkakunnilla Kemissä ja Kalajoella sekä suunnilleen samankokoisessa eli Rovaniemellä. Kaikialla muualla naiset ymmärtää seksin päälle mutta Oululaiset naiset on ainakin minun kokemuksen mukaan päättänyt pithää polvet yhdessä:( . Avioliittoni loputtua olen nyt ollut tässä kaupungissa melkein 2 vuotta ilman toosaa. Olen melkein 190cm pitkä vähän vajaa 100 kiloinen ja paino sijoittuu mielestäni oikeisiin paikkoihin eli lihaksiin. Kaljamahaa en omista. Muutenkin olen omasta ja muidenkin mielestä varsin komea mies;).
Paljonko oot hesassa maksanut pesästä?
Entä kemissä?
Rovaniemellä?
Oulussa kuule pesää ei saa kuin maksamalla 170/h
puoli tuntia 100
sulle varmaan riittää 5 min
kysele Oululaisilta kimmoilta paljonko on minuuttitaksa?
En ole saanu minäkään. Juottoloista ei edes kelpaisikaan. Kahden mahtavan mimmin kanssa olen muutaman sanan vaihtanut. Toinen oli piispansauvakävelyssä 10 km lenkillä, toista en muista muuten kuin että oli se. Ei jatkunut pitempään, koska lienen niin paljon sosiaalisesti rajoitteinen etten osannut jatkaa. Ja vastapuoli kaiketi samoin? Kai se on tämä loppumatkakin yksin taivallettava niinkuin tähänkin asti. Ei pidä elämältä mahdottomia vaatia, minimin on pakko riittää. Hyvä kun edes sen saa.
Eikä oo kauppakanavallakaan enään myynnissä aromipesää.
Kannattaa koittaa tori.fi:n kautta josko sais?
muutu arabiksi kehitysmaan niin "patjoja" riittää tietyistä piireistä!
Oululaiset ovat ehkä vähän hitaita ja jäyhiä. Itse olen melko mitäänsanomattoman näköinen, ainoastaan 175cm pituinen, eikä varsinaisesti lihaksiakaan, ikääkin on 32v. Niinpä niin, naisrintamalla on aina ollut melko hiljaista, aina on saanut itse vongata, kukaan ei ole tullut iskemään. On kokemusta Kokkolasta, Tampereesta, Seinäjoesta sekä Helsingistä, aina sama juttu, itse saa yrittää ja harvoin tärppää. Mutta mutta, olinpa Turussa viime keväällä kaveriporukalla kaupungin yössä. Eipä tarvinnut itse tehdä mitään aloitetta, jatkuvalla syötöllä tuli neitokaisia juttelemaan mukavia. Eivät kaikki tokikaan iskemismielessä, vaan osa ihan vain juttelumielessä ja ihan rennosti vain.
Eikä siinä vielä mitään, mutta kun ne naiset olivat järjestään aivan uskomattoman kauniita ja viehättäviä. Yleensäkin tuntui ettei Turussa näkynyt rumia naisia lainkaan. Oulussa kun on tottunut saamaan persjalkaiselta siiderivalaaltakin pakit, niin tuntui se uskomattomalta, kun kauniit naiset tulivat ihan oma alotteisesti juttelemaan. Noh, yhden kanssa päädyttiin sitten hotellihuoneeseen, eip siitä sen enempää. Mutta tuntui että Turussa sai suunnilleen valita, että tuon kanssa ehkä voisin nyt lähteä panemaan, eikä tarvinnut missään vaiheessa vongata, vaan enemmänkin jarrutella. Tuntui muutenkin että Turussa on melko paljon sosiaalisempaa väkeä kuin Oulussa. Ei Oulussa ventovieraat juttele toisilleen, vaan lämmetään hitaasti, ja ollaan muutenkin hitaita. Turussa kun jutteli paikallisten kanssa, niin aiheet vaihtui lennosta, ennen kuin niitä oli ehditty puhua edes loppuun. Kun Oulussa on tottunut että jauhetaan kauan aikaa samasta asiasta.
Mutta joo. Lähtekää Turkuun, niin saatte takuulla pesää. Eikä näy siiderivalaita ja persjalkoja finninaamoja, vaan Anna Eriksonin ja Anu Saagimin näköisiä naisia ihan solkenaan. Ja tulevat oma aloitteisesti juttelemaan ventovieraille miehille, jopa ihan taviksen näköisille kuten minulle. En ymmärrä miten naiset voivatkin olla niin kauniita. Harmi että Oulussa valikoima on juurikin sitä finninaamaa ja persjalkaa, ja tuhahtavat "pyh" joka asiaan. Turussa asiat on päinvastoin.
Niin, onkohan vika saajassa vai antajassa.
Ala pelaan pesäpalloa niin pääset varmasti pesälle.
Meillä vanhoillislestadiolaisille on kotona monta nuorta ja tiukkaa pesää. Ei ole puutetta niistä!
Pesältä pesälle käypi käkösen lento.
Rahalla saa Ilmarinkadulla, Ohjastiellä, Toppilassa... Vapiskaa vaimot!
Vetelehän vaan edelleen itte. Turhaa märiset, kattosit peiliin, kuka tuommoselle antaa.
Oulussa ei saa pesää, liikaa miehiä ja naisia vartioi rikollisjärjestöt