Ainutkertainen työ osaavalle taiteilijalle

huomio.taiteilijat

Tässä vähän aikaa sitten näin unen. Näin unen ainutlaatuisesta avaruusaluksesta ja kaoottisesta maisemasta, jonka tallensin paperille. Nyt haluaisin ikuistaa tuon unen taululle taikka tietokonegrafiikkana osaavan taiteilijan avuin. Kyseessä on siis aivan ainutlaatuinen avaruusalus/ufo jonka näköiseen en ole vielä missään netissä selaillessa törmännyt ja sitäkin voi siitäkin kehittää lisää. Luonnollisesti taiteilija saisi itselleen kaikki oikeudet tähän teokseen ja voi käyttää sitä vaikka kaupallisesti, mutta toivon myös saada kunniamaininnan jos teos/mooduli pääsee pitemmällekkin käyttöön esim. elokuvaan (suuret odotukset :D). Lisäksi itse voisin maksaa siitä jotain riippuen työn jäljestä ja intensiivisyydestä.
Arvostelkaa itse osaamistanne alle niin arvioin kuka saa kunnian tähän työhön.

1

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaarinmökki

      Valitettavasti en ole nähnyt vastaavia Star Trek aluksia, kuin kolmosen kulminaatiossa. Noin rennosti ottaen. Ystäväni meni siinä unessa kyseiseen alukseen. Kaihoisasti seurasin. Upeita kaukopilvia jonkinlaisessa valossa. Unien ja filmien yhteys. Peruskoulun huumorilla. Dart Wader oli kaupallinen floppi. Seurasi fiasco. Sitten unia ja rahat loppu. Mielestäni unilla ja elokuvilla pitäisi olla yhteys. Olette mafioso savossa, hirnuttelet tassuloita. Arvalla onni. Olette elokuva tähti. Kuutosella. Mielenkiintoinen uni. Varvavarvalla lappiin. Näkönne on omalaatuinen. Ahvenanmaalta olette kotoisin. Varokaa punkkejä. Vaalea blondi? Satutarina keski- suomesta. Hevosharrastaja. Keräätte punkkeja. Teitä pelätään. Olette savosta. Peltilehmä. Keltainen Hertta- Kuusisen Ysisatanen pöytään. Iso peli. Kerta laati. Anturapalloa pelasivat. Vanha sanonta Pöytyältä. Huomasin teiden olevan peltoa. Pilkoin puut. Vedet pannuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14280
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5465
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      298
      4319
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      38
      4067
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      99
      3641
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3518
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      92
      1387
    Aihe