YIT:llä se meni taas talven aloitus överiksi. YIT:n on syytä tehdä ikkuna päivystävän kunnossapitomestarin koppiin, jotta näkee milloin sataa lunta. Parempi vaihtoehto olisi tietenkin hypätä autoon ja ajella reitit läpi, joiden kunnossapito heille kuuluu.
Miksi ihmeessä YIT ottaa osaa kunnossapidon urakoihin, jos työ ei sitten kuitenkaan kiinnosta ?
Kunnossapidon mestarilla ei tarvitse olla insinöörikoulutusta, vaan ihan kansakoulu pelkästään riittää. Mutta MAALAISJÄRKI pitää olla päässä !!!
Miksi ihmeessä YIT ottaa osaa kunnossapidon urakoihin, jos työ ei sitten kuitenkaan kiinnosta ?
Kunnossapidon mestarilla ei tarvitse olla insinöörikoulutusta, vaan ihan kansakoulu pelkästään riittää. Mutta MAALAISJÄRKI pitää olla päässä !!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eilen tosiaankin oli sohjoa riittämiin. Isommilla teillä kuolemanvaarallista.
Että oikein tappajasohjoa Suomessa talvella? Uuuh....kyllä on ihmeellistä ja vielä Suomessa????
En tiedä minkä alueen kunnossapitoa aloittaja kritisoi. Itse pyörin tuossa keskusta-Nuijamies-Maunula -alueella ja kyllä nuo on hoidettu ihan hyvin. Monena aiempana vuotena näistä ollut paljonkin sanomista.
Hyvin pärjäs kesärenkailla. Tulin Visulahden kohdallakin kivassa sladissa, Bemari komeesti kiiltäen.
No nyt on sitten ensimmäinen uhri saatu. Luulisi Yit pomon omatunnon kolkuttavan. Tätätäkö halusitte ? Jos jotain tajuatte, ottakaa opiksi ja HOITAKAA HOMMANNE !!!!!
Kun rakennusliike otetaan vastaamaan teiden kunnossapidosta, niin on päättäjilläkin järki kadonnut tykkänään !!!
Yit on ihan OK. Pistäkää ruikuttajat taalaa tiskiin niin palvelu pelaa ja kola käteen kun on lunta!!!
Ja talvi yllätti aloittajan jälleen.
Julkiset tiet, niiden kunnossapito, on tiettyjen yritysten vastuulla, kuten YIT:n. Kyllä silloin täytyy taata autoilijoiden, kuten muidenkin tienkäyttäjien turvallisuus. Mutta, YIT on YIT. Ei hyvä alku talvelle.
Destia osasi hommansa, mutta nykyään palkataan töihin epämääräisiä yrityksiä, kunhan vain on halpa. Hyvää ja halpaa ei ole samassa paketissa.
ÄLKÄÄS NYT IHMISET! Lukekaa, mitä YIT lupaa ja osaa:" Huolehdimme kaupunkialueen LIIKENTEEN SUJUVUUDESTA sekä yleisten alueiden siisteydestä, turvallisuudesta ja viihtyisyydestä". HAAAHAAAA! Ketkä kaiken tuon tekee?