Sivutiet auraamatta. Kolme ajouraa.
Voidaan tietenkin aloittaa taas Tienkäyttäjän linjalle soittelu kuten muinakin vuosina kun auraa tai liukkaudenestoa tarvitaan.
Miksi aura-auto kääntyy siitä mihin pikitie loppuu
samavirsijokatalvi
4
82
Vastaukset
- idiootit
eikai niitä teitä nyt näin pienien lumien takia tarvisi aurata #facepalm
- khyllä45
no sepä :D
- jepss2
No miks ne sit sen pikitien auraa???
Onks citymaasturit huonoja meneen lumes? Osta vakiokorkuunen W201 mersu niin alkaa pääsemään sielä, missä tavallisella henkilöautolla ei tulisi kokeiltuakkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849