Sivutiet auraamatta. Kolme ajouraa.
Voidaan tietenkin aloittaa taas Tienkäyttäjän linjalle soittelu kuten muinakin vuosina kun auraa tai liukkaudenestoa tarvitaan.
Miksi aura-auto kääntyy siitä mihin pikitie loppuu
samavirsijokatalvi
4
82
Vastaukset
- idiootit
eikai niitä teitä nyt näin pienien lumien takia tarvisi aurata #facepalm
- khyllä45
no sepä :D
- jepss2
No miks ne sit sen pikitien auraa???
Onks citymaasturit huonoja meneen lumes? Osta vakiokorkuunen W201 mersu niin alkaa pääsemään sielä, missä tavallisella henkilöautolla ei tulisi kokeiltuakkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 966366
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283180Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859