Jammeh on viisas ja hyvä presidentti.Hän pitää ne kusettajat siellä eikä helposti päästä niitä tänne meidän vaivoiksi.Nostakaa vaan maksuja mm.avioliittoon pyrkiville.
Vastaukset 6
- halostarjarulez
Onkohan se Jammehista kiinni se niien pääsy tänne...
- ESEKIUS
Jammeh ei vaikuta MILLÄÄN tavalla sikäläisten muuttoon muualle.
- Hohhhoijaa
:-) kyllä se on kyseisen maan minne ollaan menossa, virkamiehet jotka päättävät kuka maahan pääse ja kuka ei.
- matkapekka
Gambia julistautui 11.12-15 islamilaiseksi valtioksi. Umpihullu presidentti Jammeh tulee ottamaan nyt kaikki irti ja saattaa sharia- lait voimaan. Kaikki homot tapetaan, huorat ja avionrikkojat kivitetään kuoliaiksi. Varkailta hakataan kädet poikki. En tiedä mitä tulee tekemään turisteille jotka viinaa erehtyvät juomaan. Meno tulee olemaan hurjaa; tulevaisuus näyttää...
Kehoitan vakavasti välttämään matkustamista maahan. - eilohkeamuualta
Mitä!? Olin juuri suunnitellut kaverini tiinan kanssa matkaa gambiinaan kun pitäisi saada vähän lempeä ja vaikka siipat suomeen asti. Olen 180 kiloinen 4 lapsen yh, Tiina näyttää postilaatikolta ja painaa vähän enemmän. Emme juo alkoholia, vain sidukkaa ja viskiä. Onko siis jotain vaaroja mitä pitäisi ottaa huomioon jo matkaa suunnitellessa?
- duiddu
Tulin just Gambiasta,Jammeh keksi lain joka kieltää naisten ympärileikkaamisen,eli on hänessä jotain hyvääkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591170
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571098Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7940- 95914
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5755Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27711Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it191662- 71649
- 73617