Pian on taas aika

opettajanpomoäiti

pisteyttää kaikki opettajat. Meillä on vuosia jo pisteytetty kaikki opettajat, ja annettu sitten todistukset joulujuhlassa, jostta he näkevät millaisia ovat koulussa olleet. Arvostelemme kaiken, käytöksen, ystävällisyyden ja käytksen sekä pukeutumisen ja kunnonkin.
On hyvä että meitä opettajien pomoja on meidän kulmilla paljon, voimme keskustella avoimesti ja antaa palautetta. Ohejistamme opettajia ja annamme huomautuksia. Kerromme aina eteenpäin vallituksien kera.
Meille omat lapset on niin tärkeitä että tuemme opettjiakin ja neuvomme ja otamme puhutteluun. He ovat kuitenkin meidän vanhempien alaisia, me verorahoista makselemme palkat joten täytyy tarkkailla ja ohjeistaa.
Ilaman meidän lapisa he olisvat työttömiä.
On hienoa että työmme palkitaan ja opettajat ottavat neuvot vastaan.

10

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viikon_naurut

      jostta, käytksen, Ohejistamme, vallituksien, "omat lapset on", opettjiakin, Ilaman, lapisa
      Ensin ajattelin, että tahallaan laittanut pari virhettä. Sitten kun luki pidemmälle... Ei laittanut tahallaan. Tosissaan on vääntänyt.
      Taidat on parsa arvostelia?

    • openpomoäitioikea

      Tämä on valeopettajanpomoäiti. Minä en tee kirjoitusvirheitä ja tiedän oikeinkirjoittamisesta enemmän kuin useimmat opettajat. Kolmasosa tai enemmänkin eli neljäsosa opettajista kirjoittaa huonoa suomea. Ei voi olla oikein että opettaja ei osaa kirjoittaa oikeinkirjoitusta oikein.
      Mutta kyllä pisteytykset ovat menossa ja parhaillaan mietimme parhaan opettajan lahjaa. Sen täytyy olla merkittävästi parempi kuin aiempina vuosina, koska kilpailu on kiristynyt parhaiden osalta. Eteenpäin on menty, kiitos hyvän tarkkaivaisuutemme.
      Vaviskaa opettajat!

      • matikkapakolliseksi

        "kolmasosa tai enemmänkin" = neljäsosa ???
        Kenen tai minkä laskuopin mukaan tuo menee?


      • Kasarimuumio

        Tiina Lillakin laskuopin.


      • Openätipomo
        matikkapakolliseksi kirjoitti:

        "kolmasosa tai enemmänkin" = neljäsosa ???
        Kenen tai minkä laskuopin mukaan tuo menee?

        No mikä vika tuossa on?


      • heilurivei
        Openätipomo kirjoitti:

        No mikä vika tuossa on?

        Jahas, kirjoitit kahdella eri nimimerkllä "ospivin" väliajoin. Miten jaksat?


    • openpomoäiti

      Meillä kaikki opet laitetaa tänävuonna joululomalla köytöskursseille, ja olemme hankkineet heille kultaisen käytösoppaan kurssin suorittaneille. pettajankoulutuksesta on unohtunut se aihe käsitellä, miten työssä otetaan huomioon lapset ja heidän vanhemmat, sillä he ovat niitä joille se työ tehdään, ja siksi opettajan pitää olla näyrä ja kuunnella heitä. Monet opet luulevat itse olevan niitä päsmäreitä jotka vaan laiskottelevat ja syövät viinereitä joka tunti. Näin ei meillä ole vaan vaadimme ahkeraa ja neuvoja vastaan ottavaa opettajaa, ovathan he meidän vanhempien alaisia ja oppilaat tuovat leivän heidänkin päytään, ilman heitä hei olisivat niitä työttömiä. Mutta se käytös on opttajilta unohtunu. Pisteet eivät ole tänä vuonna hyviä, vaan monelle tulee tänäkin jouluna moitteita ja tarkkailua vaativaa puuttumista heidän toimintaan.

    • Eipomoja

      Otan opettajana mitä nöyrimmin vastaan kaikki mahdolliset parannusehdotukset ja olen kiitollinen jokaisesta saamastani pisteestä. Koska kaikki saamani parannusehdotukset ovat parantaneet kasvatus- ja opetustaitojani huikeasti, olen päättänyt ottaa saman järjestelmän käyttöön myös oppilaideni vanhempien kohdalla. Joulutodistuksen liitteenä on pisteytystaulukko, jota toivon jokaisen huoltajan asiaankuuluvalla hartaudella tutkailevan.

      Kehitytään yhdessä, vanhemmat - teemmehän kaikki työtä saman tärkeän päämäärän eli teidän lastenne koulutuksen ja hyvinvoinnin edistämiseksi!

    • KenkkuOpe

      Kommenttini tähän turhaan kestoavaukseen:

      Oletko aloittaja tyhmä avauksesi typeryyden takia VAI siksi, että luulet jutun olevan hyväkin vitsi?

      • vieläkenkumpi

        Jos saan sivusta veikata niin molemmat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7721
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      29
      2982
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      341
      1906
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      274
      1541
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      126
      1358
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1189
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1092
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1016
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      982
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      951
    Aihe