KEMPELEELLÄ RAISKATTU 14 V. -MATUT ASIALLA PERKELE

Just...nyt se sitten alkoi, tänään on uutisoitu, että Kempeleellä
on ohikulkijat tulleet apuun kun 14 vuotias tyttö on raiskattu,
kaksi ulkomaalaistaustaista eli Matut, -perkele.
Onneksi poliisikoira oli saanut ko. henkilöt kiinni ja just, nekin
on alaikäisiä matuja.
Olen Heinolassa itse huomannut matujen seuraavan ihmisiä, antavat
ensin ymmärtää, etteivät tule perässä ja sitten ovatkin melkein selän takana.
NÄMÄ PITÄÄ PASSITTAA TAKAISIN KOTIMAAHAN JA VIIPYMÄTTÄ.
20193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Mitä helv......Oko tämä se Sipilän paikkakunta missä antoi kotinsa matuille ? Vau, meillä on unelma.....mitä tapahtuukaan kun kesä tulee ja tytöt kulkevat pienissä shorseissa, en uskalla edes ajatella !!!! Sipilälle palautetta [email protected] mitä usempi laittaa linkkiä ja kommenttia sitä parempi.

Äänestä

Raiskaukset eivät ole pelkästään alkaneet, vaan kiihtyvällä tahdilla lisääntyvät. Lähes päivittäin olemme saaneet lukea raiskauksista tuomituista maturikollisista ja raiskauksista tai sen yrityksistä. Suvakit myös vastuuseen näistä tapahtumista, sekä päättäjät tietenkin myös.

Äänestä

Luulin, että tämä on Heinolan eikä Kempeleen palsta.

Muistatteko historian tunnilla lukeneenne, että kun Lalli surmasi piispa Henrikin kirveellä Köyliönjärven jäällä, niin koko Suomen kansa todettiin kelvottomiksi piispanmurhaajiksi kaikki tyynni, pakkosiirrettiin Siperian perukoille, jossa lähestulkoon kaikki sitten teloitettiin Stalinin vainoissa? Ette tietenkään muista, sillä siihenkään aikaan ei harrastettu kollektiivisia rangaistuksia. Ei aloiteta niitä nytkään.

Äänestä
  • Jokos unohtui Opekon raiskaus hornoftruth? Mikähän suvakki horo sinäkin olet?

    Äänestä

  • Kato suvakkimuijakin herännyt.

    Äänestä

  • truthtruth kirjoitti:

    Jokos unohtui Opekon raiskaus hornoftruth? Mikähän suvakki horo sinäkin olet?

    Mikä Opekon raiskaus? Viittaatko perättömään huhuun vai oikeaan raiskaustapaukseen? Jälkimmäisestä linkki, kiitos.

    Äänestä

  • "Luulin, että tämä on Heinolan eikä Kempeleen palsta."

    Eikö asioista voi puhua yli kuntarajojen niiden oikeilla nimillä?
    Tekeekö totuus niin kipeää??

    Äänestä

Kyllä tämä on tulevaisuutta,pahaa tekee näiden nuorien tyttöjen kohtalo. Euroopassa pakolaisleireillä raiskataan lapsia ja naisia mikä ihme saa ihmiset luulemaan että nämä mamut täällä meillä ei raiskaa samaa sakkia kun ovat pakolais statuksineen. Ruotsi raiskaustilastot mamujen osalta karua luettavaa. Ja nämä totuudentorvet meillä ei voi sitä myöntää. Oisko aika avata silmät, muslimit ei kunnioita muita kansoja ja heidän tapojaan.

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä nimimerkki hulluutta kanssa,näiden"upeaan"kulttuuriin kun kuuluu että naisia voi raiskata tai tässä tapauksessa alaikäisen lapsenkin.Aina puolustelijat vetoavat että onhan suomalaisiakin raiskaajia ja ryöstäjiä.On,mutta suhteessa paljon harvemmassa eikä täällä mikään yleisesti hyväksytty kansallisarvo!Ehkä partalapset pitäisi laittaa suomalaiseen vankilaan tutustumaan kuinka esim muut vangit raiskaajia Suomessa"arvostaa",taitais tulla turpaan harva se päivä ja vartijatkin luultavasti katselisivat toisaalle kuten pitääkin näissä tapauksissa!Mutta tuskin näitä tuomitaan,vähän torutaan ja korkeintaan sakko jonka Spr pulittaa..Suomalainen rauhallinen yhteiskunta tuhottu kaikkien aikojen typerimmän hallituksen toimesta ja tämäkin kulttuuririkastus aiheutti itse uhrille ja omaisilleen kosulti harmia,pääseekö tuollaisen yli koskaan!Luulen kyllä että suvakkien määrä laskussa ku fiksuimmat herää auttamisvimmastaan ettei ehkä kannattais tälläistä maailmankatsomusta tukea!

    Äänestä

  • Täysin samaa mieltä molempien kanssa. Meitä asiasta huolestuneita tavallisia ihmisiä on todella paljon. Pidetään malttimme siinä, että keskustelu pysyy asiallisena. Josko saisimme pikkuhiljaa esille sen, että kaikki maahanmuuttokriittiset eivät ole ääriainesta / työttömiä nuoria miehiä / rasisteja ym. vaan ihan tavallisia työssäkäyviä suomalaisia kansalaisia. Ja meitä on paljon. Mitä me voimme tehdä, jotta saamme äänemme esille? Uskoisin, että valtaosa kansasta EI halua turvapaikan hakijoita tällä tavalla ja tässä määrin tänne.

    Uskoisin, että lähes jokainen on valmis auttamaan hädänalaisia lapsia ja naisia MUTTA ei terveitä aikamiehiä. Olkoon hätä "mikä tahansa", niin mies jää taistelemaan kotinsa ja maansa ja tulevaisuutensa puolesta. Eriasia on, jos on varallisuutta lähteä ulkomaille. Mutta silloin ne laskut pitääkin sitte maksaa itse ja viettää täällä aikaa turistina maan tapojen mukaisesti.

    En vastusta hädänalaisten auttamista, mutta EN HALUA maksaa aikamiesten oleskelua, ruokaa, siivouspalveluita ym. En myöskään hyväksy, että lapseni eivät saa noudattaa suomalaisia perinteitä, koska täällä on toisista kulttuureista tulleita asukkaita. Ymmärrän, että jokaiselle annetaan vapaus olla osallistumatta uskonnollisen luonteen / taustan omaaviin perinnetilaisuuksiin ( joulujuhla ym. ), mutta en ymmärrä, miksi meidän pitäisi muuttaa omia tapojamme muualta tulleiden ihmisten tapojen mukaan. Eihän muuallakaan muuteta paikallisia tapoja, jos sinne matkustaa suomalainen, vaan kyllä me ihan sopeudumme paikallisiin tapohin.

    Mikä meidän päättäjissä on vikana? Kuinka voi olla mahdollista, että Suomessa on yhtäkkiä menty tällaisiiin ylilyönteihin? Miksi me emme käännytä heti rajalta kaikkia aikamiehiä?

    Äänestä

  • Kirjoitat täyttä asiaa! Maassa maan tavalla tai maasta ulos!!!
    Milloinkohan kielletään sianliha ja kirkonkellojen soitto, ettei ne(kään) loukkaa näitä partalapsosia..?

    Äänestä

Nyt tuli oikein yöntimojakin Reumalle. Kyllä vanakkivusut saa pitkää koipea. Opekolla Tais olla minimeisseleitä pestävänä.

Äänestä

Ajan kysymys milloin Reuman ja Jäähallin välillä tapahtuu. Matut kytiksellä....

Äänestä
  • Olen huomannut jo saman. Lapsien pitää saada heti Rainio Lakeasuon alueelta koulukyyditys koululle ja takaisin. Lapset ovat täysin suojattomia yksin kulkiessaan ja viattomia maailman kärsimyksiin. Yksikään lapsi ei saa joutua koulumatkalla uhriksi.

    Äänestä

  • Suomalaisen vika - mitäs teki itsestään haluttavan...

    Äänestä

...Jos ei Paavi eikä lesdis setä niin nyt karvaranteet. thyi....

Äänestä

Pietarsaaressa ollut myös nuoren raiskaus!!!!!!!!

Äänestä

Hornoftruth? Varmaan se opekon nimeltä mainitsematon nahkapäinen feministilesbo?

Äänestä

Vanhempien olisi syytä keskustella alaikäisten tyttöjensä kanssa käyttäytymistavoista mitä tulee näihin mamuihin. Mikkeliin tuli jo vuosia sitten näitä samoja mamuja. Poliisit kuskasi päivittäin alaikäisiä tyttöjä näitten mamujen majoituspaikasta pois ja tytöt tuli aina takaisin.Kyllä siinä oli vapaaehtoisesta antamisesta kysymys eikä yhtään raiskaustapausta kirjattu.Näistä alaikäisistä tytöistä oli vaan jännää seikkailua kun kerrankin joku oli kiinnostunut heistä ja pääsi huomion keskipisteeksi ja kaikkensahan ne antoivat että säilyivät huomion keskipisteenä. Nämä mamut olivat ikäänkuin rocktähtiä heille ja kaikkensa tekivät että huomio säilyi .Huumeita käytettiin yleisesti ja nämä mamut tykkää nimenomaan alaikäisistä tytöistä , ulkonäöllä ei ole niinkään väliä kunhan " pelit" toimii. 16v. on jo liian vanha. Pitäkää varanne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KOSKASHEINOLANVUORO kirjoitti:

Just...nyt se sitten alkoi, tänään on uutisoitu, että Kempeleellä
on ohikulkijat tulleet apuun kun 14 vuotias tyttö on raiskattu,
kaksi ulkomaalaistaustaista eli Matut, -perkele.
Onneksi poliisikoira oli saanut ko. henkilöt kiinni ja just, nekin
on alaikäisiä matuja.
Olen Heinolassa itse huomannut matujen seuraavan ihmisiä, antavat
ensin ymmärtää, etteivät tule perässä ja sitten ovatkin melkein selän takana.
NÄMÄ PITÄÄ PASSITTAA TAKAISIN KOTIMAAHAN JA VIIPYMÄTTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu