Kohta pitää päivärinne laittaa takas tubrkoloosi sairaalaksi
on alkanut tauti leviään mamujen tulon jälkeen
tuberkoloosi
3
143
Vastaukset
- kaarinas
Kaikki muutkin tartuntataudit ihon stafylokokkia ja streptokokkia myöden, kanta on heillä erilainen kuin meillä, joten sillä suunnalla on tiedossa uutisia (joskus). Entäs torakat ja luteet?
- paluumenneisyyteen
Entisiä Päivärinteen sairaalan hoitajia sinne sitten töihin, jotka eivät siis ole vielä eläkkeellä. Vai voisi kait joku elääkkeelläkin oleva käydä siellä jonkin verran, koska monilla on paljon kokemusta tubin hoidosta.
- tarttistehdäjotain
Poliisi: Noin 10 turvapaikanhakijaa epäiltynä raiskauksesta tänä vuonna
Perjantai 27.11.2015 klo 13.46 (päivitetty klo 14.21)
Poliisin tietoon on tullut tänä vuonna kymmenkunta raiskausjuttua, jossa epäiltynä on turvapaikanhakija, kerrotaan Poliisihallituksesta.
Poliisihallitus muutti tämän kuun alussa järjestelmiään niin, että tieto epäillyn taustasta turvapaikanhakijana liitetään rikosilmoitukseen. Turvapaikanhakijoihin liittyvää rikollisuutta on tarkoitus avata tarkemmin seuraavassa osavuosikatsauksessa, joka ilmestyy tammikuun loppupuolella.
Tällä viikolla on tullut ilmi kaksi erillistä raiskausepäilyä, joissa uhrina on ollut 14-vuotias tyttö. Toisesta epäillään turvapaikanhakijaa. Poliisin mukaan myös toisessa epäilty on ulkomaalaistaustainen. Poliisi ei ole kuitenkaan vahvistanut median tietoja, joiden mukaan hänkin olisi turvapaikanhakija.
STT
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741