Unijukka! Näetkö korteista...

vaikeasanaristikko

Ystävämiehellä syntymäpäivä. Epäröin onnitella. Onnittelenko vai en? Vai onko parempi jättää noteeraamatta? Vuosi sitten hän kiitti mutta laittoi viestin perääni ettei pidä siitä että yritän olla liian läheinen.

5

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unijukka15

      sauvojen ässä: Sauvojen ässä kuvastaa kykyä toimia vilpittömästi ja luovasti. Toisaalta kortti kertoo myöskin sen että toiminnan keskellä olisi hyvä muistaa myöskin hiljentyä. Täytyy siis tietää milloin on aika toimia ja milloin aika olla tekemättä mitään.
      Itse sanoisin, että älä onnittele jos ed.tuntuu, ettei hän siitä pidä. Onko tälle viimevuotiselle käytökselle mitään erityistä syytä?!

    • vaikeasanaristikko

      Kiitos unijukka! Muistin vasta että kysyin sinulta neuvoa ja sitä ennen mietin pää punaisena miten toimin. Ja sitten laitoin lyhyen onnitteluviestin johon ei ole tullut vastausta. Syytä en oikein vieläkään tiedä viime vuotiselle tapaukselle. Hän täytti sentään 50 v. Nyt 51. Hyvät välit on olleet vaikka meillä ei ole siis ollut suhdetta. Olen avoin persoona ja mielestäni en ole tehnyt mitään. Hän sen sijaan on vuoden sisään eronnut ja löytänyt uudenkin ja kiukutellut minulle. En tiedä oikein mistä on kyse vaikka intuitioni on hyvä! ? Minä olen vapaa nainen. Vesimies. Olemme tunteneet 4 vuotta. Kerron jos hän vastaa jotenkin. Ihmismieli on kummallinen. Tämä herra on kuin vaikea hymyilevä sanaristikko. Vaikka yleensä luen ihmistä helpostikin.

    • vaikeasanaristikko

      Hei unijukka! Olit oikeassa. EI olisi pitänyt laittaa. EI vastausta. Ja näinkin hänet ja ei sanaakaan puhetta minulle. Katsoi vain kummallisen näköisenä. Nostatko vielä kortin mistä ihmeestä on kyse. Olen ollut häntä kohtaan vain aidosti sydämellinen. Kiitos jo etukäteen!

    • Unijukka15

      maagikko: Kun kyse on nyt "negatiivisesta" puolesta henkilössä niin kyse on epätasapainosta. Estetään itseä ottamasta vastaan, ikään kuin pidätellään itseään. Mahdollisuudet moneen olisi, mutta kyse on valinnasta olla ottamatta asioita vastaan, hän ottaa siis itsensä liian vakavasti. Näin ihmisellä on lopulta vähemmän mahdollisuuksia.

    • vaikeasanaristikko

      Kiitos Unijukka! Tämä sopii oikein hyvin tuohon herraan. Epätasapaino estää häntä edes kiittämästä! Vain pieni sana kiitos joko suullisesti tai tekstiviestivastaus. Mutta ei. Vain hölmistynyt katse. EI sentään vihainen kuten vuosi sitten. Harvinaista käytöstä kaikin puolin. Mysteerimies. Mikähän häntä pitää noin epätasapainoisessa tilassa. Ehkä se selviää ajan kanssa. Kiitos vielä. Sinä olet mahtava!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Terveys
      302
      6907
    2. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      65
      2079
    3. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      175
      1807
    4. epäonnen perjantain rikos yritys

      onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä
      Kajaani
      15
      1297
    5. Onko kaivattusi täysin vietävissä ja

      vedätettävissä?
      Ikävä
      112
      1257
    6. Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa

      - Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 18
      Maailman menoa
      169
      1190
    7. Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"

      Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie
      Suomalaiset julkkikset
      7
      1166
    8. RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.

      Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j
      Puolanka
      54
      1076
    9. Kirjoitin sinulle koska

      tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j
      Ikävä
      41
      1041
    10. Martina pääsee upeisiin häihin

      Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      288
      982
    Aihe