Ihmettelin lauantai iltana tontille ilmestyneitä kengän jälkiä. Nähtävästi sama 44-45 numeron kengän omaava persoona oli viime yönä jälleen kulussa, selkeesti etsinyt jotain varastettavaa takapihalta ulkorakennuksesta, joka onneksi oli lukossa. Laittakaahan kaikki rosvovalot ja riistakamerat päälle, olisi kiva tietää kuka tämä kutsumaton vieras on.
Niinisalossa outo hiippari
hiipparikiinni
5211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oli varmaan tämän turvapaikkaturistiryhmän tiedustelija, että osataan tottua henkilöihin, jotka omivat omaisuutemme, jonka Sipilä on heille jo etukäteen lahjoittanut, ilmaiseksi.
On useampana vuotena pyöriny kyttääjä tässä kylässä. Kerran sattui kohdallekin kun lenkillä olin,mutta pääsi karkuun.
Onko sellainen että oleilee toisen tontilla ja kyttäilee sieltä tekemisiä? Liikkuuko kyttääjä yksikseen?
Itse näin katselemassa ikkunasta sisälle, en tiedä sitten mitä oli vailla.
Tässä naapuripaikkakunnalla on myös ollut kyttääjä, joka kyyristeli pusikossa ja oleili ulkovarastolla. Kiersi ovalasti riistakameran ja osoitteli asuinrakennusta, autoja ja pihaa taskulampulla. Illalla sekä aamuyöstä.