mitä pitäisi tehdä

poika56778

Itse olen 18v mikä on ongelma kun tapaan ihmisiä, aluksi tulee juttua mutta sitten yhtäkkiä muut eivät enään juttele minulle itse olen aika hiljainen.

Naiskauneuttakin pitäs itelle joskus saada pystynkö tyttöihin tekemään vaikutuksen kun olen hiljainen ? Jossakin sivulla sanottiin että tytöt ei tykkää hiljaisista pojista?

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elles

      Tottakai pystyy tekemään vaikutuksen vaikka onkin hiljaisempi. Kaikki tytöt (kuten minä) ei tykkää todella itseään esille tuovista pojista, jotka ovat aina äänessä. On tietysti vaikeampaa tuoda omat hyvät ja kiinnostavat puolet esille mutta kannattaa etsiä juttuseuraa sellaisista yhteisöistä, minkä asioista sinäkin olet kiinnostunut.

    • monad

      Tämä voi kuulostaa kliseiseltä, mutta riittää kun rohkaiset itseäsi olemaan juuri sitä mitä olet: oma itsesi. Ei siihen mitään muuta tarvita.

    • monad

      On niitä hiljaisempia naisiakin sitä paitsi olemassa, oma naisystäväni esimerkiksi ei ole mikään suupaltti.

    • Hei

      Kirjoitit varmaan saman, minkä niin moni muukin voisi tehdä. Ujoja ja hiljaisia ihmisiä on paljon, miehiä ja naisia. Nykymedia vaan ei niin kovin tuo heitä esille vaan annetaan ymmärtää, että puheliaisuus ja yltiösosiaalisuus olisi jotenkin parempi asia. Näin ei tietenkään ole.

      Kannustan siis minäkin sinua vain olemaan oma itsesi. Takuulla löytyy naisia, joita sinun personallisuutesi kiinnostaa. Puhumisen sijaan voi sitten tehdä asioita yhdessä. Siitä tulee sitten puhuttavaakin kun on yhteisiä kokemuksia.

      Lämmöllä,
      pappi Elisabet

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      54
      7722
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7354
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      171
      6901
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      53
      6742
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      41
      5747
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      76
      5710
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5466
    8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      3175
    9. Minne haluaisit

      päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
      Ikävä
      50
      866
    10. Näytit tosi hyvältä

      Myös uudella tyylillä. 😊
      Ikävä
      59
      845
    Aihe