Nyt loppui SPR:n tukeminen

3458969848

http://yle.fi/uutiset/uuteenkaupunkiin_perusteilla_vastaanottokeskus_kaupungintalon_naapuriin/8483226

Paikallisisten mielipiteillä ei tietenkään ole mitään merkitystä kun kansanvaihtoagenda etenee. Ugissa löytynee runsaasti nitkuvin nivelin sohjossa äheltäviä vanhuksia näiden eri epäonnistuneiden valtioiden paskahousujen huviksi. Ajan oloon maanpetosdemarien ja SPR:n kansanvaihdon myötä Suomikin romahtaa kehitysmaasarjaan. Terveyspalvelut saattavat myös vaarantua johtuen kaavaillun VOK.n sijainnista. Ja onhan siinä lähellä runsaasti pusikkoa lämpimien iltojen riemuksi.

5

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 93793475

      Kauankohan ensimmäisten karvalasten tulosta menee siihen että Ugissa tapahtuu jotain vastaavaa? Jotain tulee takuuvarmasti tapahtumaan, haittamaahanmuuttajien tunkeminen kuntiin vastoin kuntalaisten tahtoa ei ole demokratiaa.

      http://mvlehti.net/2015/11/26/jonnan-afganistanilaiselle-raiskaajamurhaajalle-tuomio-elinkautinen/

      Jos demokratialla ei ole merkitystä miksi kantasuomalaisten tulisi olla lainkuuliaisia ja rahoittaa oman etninen joukkotuhontansa ja kulttuurinen itsemurhaansa? Islamistit luultavasti näkevät Suomen valtiopetosdemarit hyödyllisinä idiootteina, joiden kurkut tullaan leikkaamaan siinä vaiheessa kun oman porukan osuus väestöstä ylittää kriittisen kynnyksen ja täysi sota kalifaatin pystyttämiseksi alkaa.

    • 198

      Mitään hyvää en tässä uutisessa näe. Kokemukset muualta puoltavat kantaani.

    • eihiekkaapinoille

      Joo...siinähän on sotaveteraaneille monipalvelupiste lähellä. Mielenterveys-ja sosiaalipalvelut ja poliisi(tarpeellinen). Ei puutu kuin ala-aste ikäisten koulu niin saisivat hekumoida siinä koulun vieressä. Toivottavasti kaupunginhallitus ottaa kielteisen kannan tähän mielettömyyteen,kylläkin, epäilen sitä. Jos tulee niin kaupungin päättäjät voi alkaa kutomaan sukkia ja leipomaan lettipullaa partalapsille. Tosin viljakin taidetaan kasvattaa sianpaskalla että kelvanneeko lapsukaisille.

    • 3847534752

      Kyseessä on astronomisen luokan maanpetos suomalaisia kohtaan ja massiivinen tulonsiirto veronmaksajilta maahanmuuttoteollisuuden edunsaajille. Voitot heille, haitat meille. Yleisen turvallisuuden rapautuminen vie todennäköisesti parhaat veronmaksajat kunnasta ja kurjistumiskierre kiihtyy. Kukaan täysjärkinen ei investoi kuntaan, jota vaivaavat monikulttuurimellakat ja haittamaahanmuuttajien rikollisuus.

      On vaikea nähdä että tämän tien päässä häämöttäisi muuta kuin sisällissota. Sitä ennen on eläkerahat syöty, valtio velkaannuttu ulkomaisten pankkien läänitykseksi ja suomalaiset instituutiot ja palvelut tuhottu.

    • nousuvakki

      Katotaas sitte ku matua lappaa kaupunkiin ketkä ovat tämän kaupungin hyyssärit ja suvakit.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      14
      2069
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1425
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1399
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1245
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1192
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1017
    7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1016
    8. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      991
    9. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      984
    10. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      335
      973
    Aihe