Uutis-Jousessa luki että pakolaiset heittivät lumipallon auton tuulilasiin Tarinan sillalta. Itsekin olen nähnyt hajonneita lumipalloja sillan alla.
Mitä mieltä olette kuuluuko tämä heidän perusoikeuksiinsa?
Mitä mieltä olette kuuluuko tämä heidän perusoikeuksiinsa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mutta oletkos nähnyt pakolaisten olevan itse teossa?
Varmattomuuksissaan vielä luiskahtaavat turverekan alle. Kippeetä teköö varmasti.
harjoitteleevat heittämään kässäreitä?
Se kuuluu matujen kulttuuriin. Siihen ei saa puuttua, kun matu rassukka saa siitä traumoja. Se on kokenut niin kauheita asioita että sen pitää nyt heitellä kaikkea ja saada tehdä mitä päähän pälkähtää, ja meidän täytyy nääs ymmärtää. Eihän lumipallot vielä mitään....kohta alkaa tulemaan kiviä, mutta kyllähän meidän täytyy edelleen ymmärtää.....tuulilasin saa aina uuden, mutta matulla on niin traumaattista. Matun perusoikeuksiin kuuluu raiskaukset ja ryöstely ja kaikenlainen ilkivalta. Meidän kaikkien tulee olla nyt niin, niin suvaitsevaisia.
Pientähän tuo vielä on sillä Ruotsisa heittelevät jo isoja kiviä sillalta paloautojen, poliisiautojen ja ambulanssien päälle. Meillä ei täällä ole monikylttyyri vielä edennyt niin ylevälle tasolle.
Treenoovat jotta ku ruottin mallin aluejaot saadaan vauhtiin hölmölässäkin ni ei tuhlaannu vaivalla kerättyjä pyhiä kivijä