Eihän Keuruulla nykyään muusta osata puhuakaan?

Mamut sitä,mamut tätä...
Osataanko täällä Keuruulla enää elellä omaa elämää lainkas?
Joku tietty vastaa... No, mitenkäs tässä enää sitä vanhaa aikaa elellä kun mamut teki sitä ja tätä...Ja tuolla menivät sinne ja tänne Ja mitä tästä elämisestä enää nyt tuleekaan?

Koitetaas nyt rauhoittua hiljalleen, kohta on ensimmäinena adventtiaika ovella ja sitä myöten joulukin...Pitäis siis hiukka rauhoittuu ja antaa elämän nyt viedä vaan,-yhteiselossa ,-omien ja vieraitten kanssa kaikkineen.
17192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lukaiseppa vaikka tämän viikon aikana paskahousupakolaisiin liittyvät uutiset ja ota suodattimet pois silmiltä,luulisi vähän ajatuksen selkiytyvän.Tänäänkin Saarijärvellä poliisi ottanut kiinni kaksi aikuista vuohennussijaa kun yrittivät päästä alaikäistä tyttöä painamaan,monesko oli jo tälle viikolle,koko ajan tulee lähemmäs Keuruuta.Kenenkä tytär valitaan ensimmäiseksi tyydyttämään vähä-älyisten apinoitten seksihimot?Itsehän voit mennä joulusaunaan nuolemaan murjaanien perseen ja sukuelimet puhtaaksi,joku saattaa jopa tehdä saman sinulle.
Parempi pitää se turpa tukossa ja hyväksyä että ei ne kulta pojat niin kivoja ollenkaan.

Äänestä
  • Sääliksi käy teikäläisen ääretöntä vihaa...
    Ihmisen ei ole hyvä elää katkeruudessa ja vihassa. Nimittäin tutkittu juttuha on että sillä sisäiden viha lietsonnalla ikäsi voi lyhentyä pahimmassa tapauksessa opa kymmenellä vuodella.

    Äänestä

  • HoldYourHorses kirjoitti:

    Sääliksi käy teikäläisen ääretöntä vihaa...
    Ihmisen ei ole hyvä elää katkeruudessa ja vihassa. Nimittäin tutkittu juttuha on että sillä sisäiden viha lietsonnalla ikäsi voi lyhentyä pahimmassa tapauksessa opa kymmenellä vuodella.

    Mikäli tämä hommaa jatkaa etenemistään nykyisellä tavalla ja vauhdilla, niin kymmenen vuotta pois elämästä voi olla myös kymmenen vuotta pois kärsimyksistä. Vietelkäähän vaan kaikessa rauhassa kenties viimeistä adventtianne Suomessa.

    Äänestä

  • Näistä kommenteista päätelleen Keuruulla on tyydytetty "vähä-älyisten apinoitten seksihimoja" ja vuosikymmeniä.

    Äänestä

Olen samaa mieltä aloittajan kanssa. Kyllä on puheenaiheet vähissä ja tuo tuollainen törkykirjoittelu, kuten esim tässä keskustelussa Mietivähän on kirjoitellut, on voimissaan.

Äänestä

tämä loppuu kun sotakarkuri turisti suomen veronmaksajien ylläpitämä
terroristi keskus suljetaan ja tangossa liehuu siniristi lippu
eikä punainen verentahrima risti lippu

Äänestä
  • Haista nyt vittu saatanan kusipäärasisti!

    Äänestä

Kyllä tästä helvetin rikollisporukasta puhua ja kirjoittaa täytyy niinkauan kun niitä täällä MEIDÄN maassamme loisii. Ei voi suomalaiset enää rauhassa elää omaa elämäänsä entiseen malliin kun paskasakki aiheuttaa jatkuvasti ongelmia. Liekö itsenäisyys päivääkään enää voi viettää muutakuin lippu puolitangossa.

Äänestä

Senkin nuo hys hys-horot pilaa marsseillaan, avanto kutsuu.

Äänestä
  • Äänestä

Kuule keuruulainen! Miten on mahdollista, että turvallisista maista, kuten saksasta, ruotsista, tanskasta ja venäjältä tullaan tänne hakemaan turvapaikkaa? Katsele tv-uutisia, siellä haastateltavat kerovat asuneensa ennen suomeen tuloaan usean vuoden ajan mm. turkissa, venäjällä jne. ja osaavat sujuvasti ko. maiden kielenkin. Nyt niitä häipyy takaisin himaansa kun suomi ei ollutkaan kuulopuheiden mukainen paratiisi rahan- ja kämpänjakoineen. Olivatkohan ns. elintasopakolaisia?
Julma tosiasia on, että suurin osa valtakunnassamme tapahtuneista seksirikoksista on tummaihoisten maahanmuuttajien tekemiä, puhumattakaan muista illegaaleista. Kyllä suomessa riittää ihan omastatakaa riittävästi hörhöjä. Tutkitusti on todettu pakolaisten seassa saapuneen myös terroristeja.
Loppukaneetiksi: olin nuornamiehenä duunissa saudi arabiassa 70- luvun puolivälissä. Kun kaupungilla huomasivat minun, ajoneuvossani, olevan valkoihoinen vääräuskoinen koira, alkoi räkä, huuto ja pikkukivet lentelemään. Muissa tapauksissa paikallinen byrokratia nousi miljoona prosentti. Arvaa ketkä ovat tosi rasisteja?

Äänestä
  • S I N Ä !!!!!!

    Äänestä

NETTI ei meitä pelasta vaan kadulle ja ääneen missä vastustajat eilen?
vittu oletteko samanlaisia luusereita kuin poliisit "tulee jkl 5 della partiolla"
hakemaan 1 humalaista
netti hyvä keino välittää tietoa ja kerätä mutta KANSAN ÄÄNI KUULUU
VAIN LIVENÄ JA ISOIN JOUKOIN KEURUU VASTUSTAA 90% väestöltään
se ääni kuuluu mutta ei täällä vaan livenä mielen ilmaisu ym
mietittekö koskaan lastenne tulevaisuutta?

Äänestä
  • Toreille kadulle oletko kerännyt jotain listaa ,kun tiedät et 90 prosenttia Keuruuun väestä vastustaa . Minä oletan et näin on jos kerran tiedät noin tarkan prosenttiluvun.

    Äänestä

Aloittajalle vinkiksi:
Nyt tonttulakki pois silmiltä,
sinä ja uskovaiset ystäväsi saatte painua hevonvit...!

Äänestä
  • Ei muuta sulle kun hyvvee ja rauhallista Joulunajan odotusta.
    Vielä 24 yötä niin se pukki tulloo! Nyt pittee olla kiltti poeka.
    Muuten jääp lahjat saamati.

    Äänestä

  • Etsi itsestäsi hyviä puolia ja anna toisten olla.
    Sinä olet itsesi pahin vihollinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HelpotetaasHetkeks kirjoitti:

Mamut sitä,mamut tätä...
Osataanko täällä Keuruulla enää elellä omaa elämää lainkas?
Joku tietty vastaa... No, mitenkäs tässä enää sitä vanhaa aikaa elellä kun mamut teki sitä ja tätä...Ja tuolla menivät sinne ja tänne Ja mitä tästä elämisestä enää nyt tuleekaan?

Koitetaas nyt rauhoittua hiljalleen, kohta on ensimmäinena adventtiaika ovella ja sitä myöten joulukin...Pitäis siis hiukka rauhoittuu ja antaa elämän nyt viedä vaan,-yhteiselossa ,-omien ja vieraitten kanssa kaikkineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu