laihdutusvinkkejä

Laihdutus vinkkejä kiitos!
Tavoite 28kg
Pituuteni siis 145cm
Painoni 32kg
Ikä 12v
Sellaisia vinkkejä ett pystyy tekee salaa
Kiitos jos vastaat:)
1061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Toivon et et oo tossisas olet 12 vuotias laihdustus ei kuuluu sinun ikäiselle. Ja kaiken kukkuraksi olet vielä normaalipainonen. Sinun kroppa kasvaa vielä eikä ole hyväksi et tuon ikäinen jolla on kasvava kroppa alkaisi laihduttamaan.
Kun syöt monipuolisesti ja säännollisesti ja liiikuut myös säännöllisesti niin painoa ei ainakaa kerry yhtään enempää. Mikäli kasvat vielä niin kroppasi ns. tarvitsee "läskiä" kasvaakseen.

Äänestä

Mä tiedän kuka sä oot!
Et todellakaan ala laihduttaan yhtää! Oot mulle niin tärkee ja rakas, enkä kestä jos menetän sut <3<3<3<3
Oot hyvä just tollasena ihana rakas ystäväni<3<3<3<3<3<3
Ps. I love you forever!

Äänestä
  • Mikä etunimi?

    Äänestä

Miksi ihmees pitäis tehä "salas"

Äänestä

Koska olen anoreksiasta toipuva

Äänestä
  • Oot toipumas, mut silti haluut laihduttaa? Aikas outoo :(

    Äänestä

katoppa tilannetta uudestaan, kun oot 15 :)

Äänestä

Ei kannata, joudut nopeasti keskussairaalaan anoreksia epäilyihin. Itse olin 5lk 33kg ja laihdutin 28kg, jouduin sen jälkeen keskussairaalaan kaikkiin testeihin ja käymään terveydenhoitajalla punnittavana muutaman vk välein.

Ja en ollut edes alipainoinen, olin n 135cm.

Äänestä

Miks haluut että sua vihataa ja muita ällöttää nähä sut?? Alipainosuus on niin rumaa että hyi vtu, täytyy olla tosi typerä jos haluaa näyttää siltä hyi saatana :D

Äänestä
  • Tuohan on todella kypsä tapa ilmaista mielipiteesi 12- vuotiaalle tytölle. Sinun mielipiteesi ei välttämättä ole ainoa oikea, tai edes millään tavalla validi. Ole hyvä ja katso ympärillesi, hoikkuus on hyvin selkeästi yhteiskuntamme mielestä kaunista.
    Olen toki itsekin sitä mieltä, että 12- vuotias on hieman liian nuori laihduttamaan, sillä kroppa tulee muuttumaan niin paljon murrosiän myötä. Vinkiksi, että odota pituuskasvua :) Se muokkaa kroppaa aivan uuteen uskoon!
    Kannattaa ottaa syömisen suhteen rento asenne ja enemmänkin liikkua monipuolisesti. Sillä jos jäät vanhemmillesi tai opettajille kiinni, sinut voidaan pakottaa laitokseen, missä sinua lihotetaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihduttaa kirjoitti:

Laihdutus vinkkejä kiitos!
Tavoite 28kg
Pituuteni siis 145cm
Painoni 32kg
Ikä 12v
Sellaisia vinkkejä ett pystyy tekee salaa
Kiitos jos vastaat:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu