Kävinpä Nivalan Tokmannin avajaisissa ja olipa hieno kokemus. Paljon väkeä liikkeellä ja siisti ja valoisa kauppa. Laatutavaraakin ja halvemmalla kuin kärkkäisellä. Vaikka meillä Ylivieskassa onkin paljon kauppoja niin kyllä meikäläinen suuntaa nyt kauppareissuja nivalaan ainakin silloin kun hyviä tarjouksia tokmannilla.
Tokmannille
16
145
Vastaukset
- juupasssis
ostikko mitään,vai hajikkovain ilmaisettuotteet
- Nivalan
Aloittaja vois pysyä siellä Nivalan palstalla.
- tarjoushaukkaälähti
Kyllä näitä avajaistarjousten perässä juoksijoita riittää. Ne eivät vain ymmärrä sitä, että avajaistarjoukset jotka aina on alle kaupan ostohintojen on tarkoitettu asiakkaiden ostamiseen. Niillä saadaan ostettua asiakkaita uuteen myymälään ja koukutettua käymään. Sitten aletaan pikkuhiljaan nostamaan hintoja, mutta eihän kerran koukutettu sitä halua ymmärtää.
Laskekaapa myös todelliset kustannukset Nivalassa käynnille omalla autolla. Bensakulut on helposti 6-8 euroa ja muut auton käyttökustannukset 5-10 euroa autosta riippuen edestakaiselle käynnille eli yht. 11-18 euroa. Aika halpaa pitää tavaran olla ja paljon pitää ostaa jotta nuo kulut saadaan minimoitua. Niitä harva edes ymmärtää laskea!
- PieniMIKÄpieni
Kovin näyttää pieneltä noin ulkoa katsottuna.
- Ylivieskaxrules
Ihan jees kauppa. Ite käyn säännöllisesti Savella, nyt kun tokamanni tuli, niin ehkä vaikuttaa sen verran että jos ennen 7/10 ostosreissusta men meille Ylivieskaan niin nyt tilanne on 5/5. Oli todella iso juttu Nivalalle tuo Tokmanni!
- reisjärgeä
3000m2 on siinä ihan tarpeeksi tamppooni valikoimaa ja muutakin. Hyvä kauppa.
- munasuojatkin
saa ny nivalasta. eI tartte ylivieskaan mennä.
- TätäIhmetellyJoKauan
Miksihän muuten Ylivieskassa ei ole Tokmannia, ei Siwaa/Valintataloa, ei M-Markettia jne? K-kauppoja ja S-kauppoja sen sijaan löytyy joka kulmalta, kuin ihmeen kaupalla sinne on saatu kuitenkin Halpa-Halli ja Lidl. Rajottaako kaupungin päättäjät kilpailua pihtaamalla lupia, vai mikä mättää? Pienemmissäkin pitäjissä on sentään useamman eri ketjun myymälöitä joka lähtöön.
- että-näin-on
Kepun valtaa...
- Tokmannille
Mää kävin jo nivalan palstalla, käyppä lukeen. Ei tää Ylivieska nyt niin mahtava paikka ole, vaikka puheet mahtavia sulla ja joskus mullakin..
- kakkakaavaaseman
Nivala on viimeisen kolmen vuoden aikan tehnyt ryhdin korjauksen! Asemakaava hyvä,erinomainen. Teollisuuskylä jossa yli 1000työpaikkaa ihan kylän tuntumassa. Kaupat keskustassa niinkuin kuuluukin. Miksi hitossa Täälä on kaikki rakennettu kaupungin ohitustien varteen.
- näin_o
"Miksi hitossa Täälä on kaikki rakennettu kaupungin ohitustien varteen."
rata ja joki. siksi.
- bdbdffbfb
Ainakin vaatteet kadonneet näissä uudistuksissa?
- Kannattaakäydä
Hyvä kauppa oli tuo Tokmanni nivalassa. Paljon tarjouksia ja ystävälliset myyjät.
- Jonossa
saikko ämpärin?
- Junttienkauppa
Junttien kauppa.Ja niitähä Nivalassa riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938138
- 403922
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html341241Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321122Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121020Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797