Ihastuminen

Vatsa on täynnä perhosia, vaikka söin juuri ison annoksen riisiä ja kanaa? Ajatuksetkin harhailee ties missä... =)
122160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

olekin ihana tunne?
Mutta toisaalta niin raastavaa kun ei voi toista saada ( minun kohdallani mies on varattu).
Unelmoidahan aina saa....

Äänestä
  • Hieno tunne ja tokihan unelmoida saa aina.

    Tietääkseni tämä kyseinen tyttö, minun silmissäni enkeli, ei ole varattu. Hän jopa vaikuttaa kiinnostuneelta, tai sitten tulkitsen aivan väärin, sitäkin on tapahtunut. :/

    Pitäisi kai rohkaista mielensä, muutoin ei kaiketi tapahdu mitään...

    Äänestä

  • Outo tunne? kirjoitti:

    Hieno tunne ja tokihan unelmoida saa aina.

    Tietääkseni tämä kyseinen tyttö, minun silmissäni enkeli, ei ole varattu. Hän jopa vaikuttaa kiinnostuneelta, tai sitten tulkitsen aivan väärin, sitäkin on tapahtunut. :/

    Pitäisi kai rohkaista mielensä, muutoin ei kaiketi tapahdu mitään...

    kannattaa rohkaista mielensä ja mennä juttelemaan eihän sitä kai muuten saa selvyyttä asiasta.
    Tsemppiä!!!

    Äänestä

  • Minäkin olen ihastunut tai oikeastaan rakastunut varattuun mieheen (seurustelee tahollaan...). Ja olotila on repivä. Välillä tunne on aivan huikaiseva kun tapaan hänet ja ajattelen, että taas jaksan pitkän aikaa eteenpäin. Mutta jo parin päivän päästä olo on onneton. Mitä tästä tulee vai tuleeko mitään. Mies on epävarma varsinaisen suhteensa kanssa eikä osaa päättää mitä tekisi. Tai on kyllä sanojensa mukaan lopettamassakin suhdetta, mutta ei kai ole rohkeutta sanoa toiselle asiaa suoraan. Kuinkahan kauan jaksan odottaa? Meillä on kuitenkin niin ihanaa silloin kun tavataan. Toisinaan taas tunnen itseni hyväksikäytetyksi. Pitääkö mies minua vain varalla ja haluaa salaa huvitella? En kuitenkaan haluaisi uskoa hänestä sellaista, koska olemme tunteneet toisemme kauan aikaisemminkin muissa yhteyksissä.
    Mutta unelmat elää...

    Äänestä

se riisi olikin pilaantunutta, ja saitkin vain ruokamyrkytyksen? Nyt sitten olet kuumeharhoissa...

Äänestä
  • Tukeuduin perinteiseen länsimaiseen lääketieteeseen ja suljin kuumeharhan mahdollisuuden pois. Kyseessä ei ole trippi.

    Äänestä

Olen aikuinen mies ja syvästi ihastunut.Mieliala heittelee.Meinaan nauraa vakavillakin asioilla.Ruoka ei tahdo maistua.Työnteko kärsii.
Taidan olla sekaisin.

Äänestä
  • mutta en ole ihastunut,tämä on paljon kamalampaa.

    Äänestä

  • Sama juttu; saman katon alla työskentelevään söpöön varattuun rouvaan; pikkujouluista lähtien yhtä kärsimystä...

    Äänestä

  • Ctrl kirjoitti:

    Sama juttu; saman katon alla työskentelevään söpöön varattuun rouvaan; pikkujouluista lähtien yhtä kärsimystä...

    kämäiltyä pikkujouluissa,MITÄ?
    on se kumma miten helppoa se tänäpäivänä on.

    Äänestä

  • sitä pikkuisen kirjoitti:

    kämäiltyä pikkujouluissa,MITÄ?
    on se kumma miten helppoa se tänäpäivänä on.

    mä rakastan sitä et voi rakastaa mut ei rakastua!
    ne jotka älyy ton sisällön on viisaita!

    Äänestä

  • Ctrl kirjoitti:

    Sama juttu; saman katon alla työskentelevään söpöön varattuun rouvaan; pikkujouluista lähtien yhtä kärsimystä...

    Niin että milloin oli pikkujoulut? Miks et rohkaise mieltäsi ja osoita kiinnostustasi tälle naiselle?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outo tunne? kirjoitti:

Vatsa on täynnä perhosia, vaikka söin juuri ison annoksen riisiä ja kanaa? Ajatuksetkin harhailee ties missä... =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu