Uusi alus ensi kesänä

Uusi alus alkaa liikennöi ensi kesä katso kuva yle pohjois karjala ihan hyvä kun jotain liikenöitiä tulee lieksasta vuonislahti koli.autolautta ei tule liikennöimään koskaan on vanha romu jota ei saa korjattua.
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oletteko olleet tuollaisen kyydissä? Siinä ei ihailla aurinkoisena hellepäivänä kannella Pielisen pintoo eikä saaria.
Meno on aika haipakkata.

Äänestä

Mistäs sitten autoille ja muulle kalustolle kesäisin oikotie Pielisen yli,jos autolautta ei liikennöi.

Äänestä

Mitähän tuo ylläpito poistelee noita viestejä? Sitten tuo pisterunkkari saa mellastaa mielinmäärin, eikä se ylläpitoa kiinnosta? Vetäkää käteen siellä konttorissanne!

Äänestä
  • Merkillistä priorisointia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Semmmmk kirjoitti:

Uusi alus alkaa liikennöi ensi kesä katso kuva yle pohjois karjala ihan hyvä kun jotain liikenöitiä tulee lieksasta vuonislahti koli.autolautta ei tule liikennöimään koskaan on vanha romu jota ei saa korjattua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu