Kylpyhuoneen remontointi on edessä.
Kertositteko kokemuksianne, minua kiinnostaa tiedot hyvistä sekä huonoista yrityksistä. Niistä mitkä toimii Pääkaupunkiseudulla.
Ja mikä onnistui ja mikä ei. Aikataulun pitävyys ja muu luotettavuus.
Onko teillä ollut urakkasopimuksessa viivästymislauseke?
Kiitän jo ennalta asiallisista vastauksista.
Kylpyhuoneremontti Helsing. urakoitsijan valinta
5
323
Vastaukset
- jkloitsu
http://www.kylpyhuoneremontit.com/yhteystiedot.htm
kysy lasselta - Erittäinhuono
Älä ota ainakaan Otesania urakoimaan.
Kotisuvut antaa täysin väärän kuvan heidän (hänen) laadusta.
Otesan Oy:n puheet olivat kyllä vakuuttavia. Sitten kaikki muu oli olematonta tasoa. Alihannkijat eivät olleet suomalaisia.
Yrityksellä ei silloin ollut ainuttakaan omaa työntekijää vaikka kotisivut puhui kotimaisista työntekijöistä.Työt viivästyi, laiminlyötiin jälkisiivous.
Alihankkijat ja yritys pallotteli asiaa, heidän keskeinen työnjako ja vastuunjako ei ollut selvä. Yritys ei osannut organisoida töitään, eikä osoittaa oikein ja oikeita tehtäviä alihankkijoille/aliurakoitsijalle. Yrittäjän viestintätaidot (valmius antaa tarjous) oli varsin heikkoa.
Tulin vakuuttuneeksi, että yritys oli taitamaton ja sekoitti asioita. Laiminlyönneistä ei voinut syyttää aliurakoitsijoita.
Yritys fuskasi materiaaleissa (jäi kiinni) Laskutti vääriä asioita ja liikaa, lisäksi lähett laskun väärään osoitteeseen. Jouduin olemaan yhteydessä isännöitsijään ja vak yhtiöön.
Tuskin Ralia enää ostaa heidän palvelujaan, näin ymmärsin.
Ellen olisi itse valvonut asiaa ja vaatinut muutoksia, työt olis tehty liian suppeana, osaksi väärällä materiaalilla. - Kylppäri
Olisiko http://www.finello.fi apua? Märkätilojen remontointiin erikoistunut, nopea konsepti.
- Kilpailuta
Moi, sinun kannattaa kilpailuttaa eri urakoitsijoita niitä urakoitsijoita voi hakea kirjautumalla www.urakkamaailma.fi itse löysin urakoitsijan .
- kilpailuttaa
urakoitsijoiden välillä on useampi sata euroa joten kannatta kilpailuttaa minä otin n.5 urakoitsijaa ( joista valitsin yhden tekemään urakan ) käymään tekemään tarkemman urakkatarjouksen ja kaikkiaan n.22 urakoitsijaa oli kiinostunut urakasta . Mutta puhelin alkoi soida urakoitsijat alkoivat soittaa minulle " koska aloitamme uraakan " .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1552910- 2352193
- 502168
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2421998Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261720Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä821456Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve431382- 1271198
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3171060Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65905