Nuorten ystävät ry perustaa ensin ryhmäkodin alaikäisille turvapaikanhakijoille naapurustoa kuulematta. Paikka täyttyy "parta-ankkureilla" joiden todellisesta iästä ei ota pirukaan selvää. Suvaitsevaiset opettajat kutsuvat "parta-ankkurit" vierailemaan kouluihin tutustumaan alaikäisiin tyttölapsiin eli "malli Kempele". Ja tarinan loppuosa kerrotaan mediassa ? Eikö kantasuomalaisia alaikäisiä onnettomia ja heikkosaattoisia ole tarpeeksi vai bisneskö ratkaisee ?
Vastaukset 7
- suomalainen_suomalainen
Ennustuksesi toteutuu varmasti! Mutta minkäs teet? Muhoksesta on "korkeammalla taholla", (lue: SPR ja maahanmuuttovirasto), päätetty tehdä "parta-ankkureiden" kotisatama ja pian Muhos on väkilukuunsa nähden Suomen islamilaisin kunta ja kantasuomalaistyttöjä raiskataan, burkhan-käyttöpakko tulee, moskeijoineen ja minareetteineen. Kuntalaisia ei kuunnella v***n vertaa!
- jhgfdree
N30 muhoksen puhakantielle tuli asumaan.
- hanhihunteri
Perheen yhdist. kautta tulee jo noista 300 jotka tulevat olemaan muhoslaisten riesana. Konkurssi.
- ensiltitykkää
Ei ne opet tästä päätä, siis tutustumisista.
- 3988
Muhokselle siirretyt ovat kempeleen suljetusta vokista.
Miksi kunta ei ole infonnut asukkaita mitenkään asiasta? - perslärvi
SPR ja Nuorten Ystävät tekevät Muhoksesta maamme "Kölnin", jossa tuhatkunta mamua kävi naisihmisiin käsiksi. Kuka kantaa vastuun ?
- kotiporsas
"Alaikäisten parta-ankkureiden"hyyssäämisellä on oma riskinsä. Arabimaissa perheet ja suvut keräävät varoja "pojan" lähettämiseksi esim. Muhokselle etsimään turvapaikkaa paremman elämän toivossa. "Pojalle" syntyy samalla velvollisuus huolehtia lähettäjistään eli häneltä odotetaan, että muu perhe ja suku tulee perässä. Muslimin agendalla ovat kärjessä perheen ja suvun etu ja muslimille islam on samanaikaisesti uskonto, yhteiskuntajärjestelmä ja laki. Shariaksi kutsuttu laki, joka perustuu Koraaniin, poikkeaa täysin meidän länsimaalaisten tavasta ajatella miksi lait ylipäätään ovat olemassa. Länsimaissa lain tehtävänä on suojella ihmistä, sharia säätelee muslimin kaikkia elämänalueita ja suojelee muslimijohtajaa, eli kalifia, jonka tehtävänä on islamin levittämiseksi käydä pyhää sotaa eli jihadia ei-muslimien alistamiseksi islamille.
Sharian mukaan kristityille ja juutalaisille voidaan antaa itsehallinto, jos he tunnustavat muslimien ylivallan, maksavat veroa muslimeille eivätkä eivät tee käännytystyötä. Muina vaihtoehtoina ovat kuolemantuomio tai kääntyminen muslimiksi. Joten hyvähän tästä tulee ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502