pettääkö mieheni

lakannutrakastamasta

Läheisyys on jäänyt minimiin. Jos koskee, niin haluaa tehdä vain sen. Ei suukotteluja, halauksia tai muuta läheisyyttä.

11

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitätehä

      täällä on sama homma ,ei ole vuosiin halanut eikä pussaillut...läheisyys jäänyt kokonaan..

    • intohimomaximi

      jännä et täällä naiset valittaa kun niitten mies ei koske ja mulle valitetaan kun oon liian intohimoinen. mitäs valkkaatte niitä jotka ei koske. tääl ois sellanen jolta intohimo ei lopu koskaan ja vapaakin oon.

    • miehennäkökulma

      Ei miehet halua leperrellä. Vehkeet tiskiin ja sitten jynssätään. Ole tyytyväinen jos haluaa tehdä edes sen, muuten varmaan pettäisi.

    • turhaaleperrellä

      Niin metsä yleensä vastaa kuin sinne huudetaan. Miten itse kohtelet miestäsi? Muistatko arjessa läheisyyden ja hellyyden? Torjutko miehesi, jos hän ehdottaa sulle seksiä ilman lepertelyä ja hellittelyä? Mun mielestä spontaani seksi on ihan parasta, ei siinä tarvitse miehen päiväkausia hellyyden avulla sytyttää mua. Mä sytyn hetkessä, ilman lepertelyjä.
      Oletko ajatellut, että miehet vaan pääsääntöisesti on sellaisia, etteivät halua leperrellä? Sun miehesi saattaa hyvinkin olla ja mitä ilmeisemmin onkin toiminnan mies. En usko että pettää jos teillä seksiä on.

      Teetkö sä koskaan itse aloitetta seksiin vai odotatko miehen sen aina tekevän? Jospa se on kyllästynyt kun sulla koskee aina päätä?

      • Sivusta

        Mistä sen päänsäryn siihen vetäsit. Luulet vaan omia luulojasi.


      • tykkäänlepertelystä

        Monet miehet pitää kyllä myös hellyydestä :). Ei hellittely tarkoita mitään päiväkausien valmistelua, mutta voi sitä spontaaniuteenkin liittyä lyhyt läheisyyskontakti, tarvi saman tien housuja jalasta kiskoa ;)

        Mun korvaani aloitus kuulostaa siltä, että aiemmin on ollut hellyyttä, nyt ei. Pettäväkin mies voi kyllä toimia yhdynnän verran kotona.

        Aloittajalle sanoisin kuitenkin, että keskustele miehesi kanssa. Kerro, mitä itse toivot, mutta kysy myös, painaako häntä jokin. Kyse ei välttämättä ole pettämisestä, esim. tuttavani miehellä oli niin stressaava ajanjakso työelämässä, että mehut meni kerta kaikkiaan siihen.


      • fghjklö

        Kammottavaa tekstiä. Miksi olet rakkaus-palstalla jos et halua osoittaa rakkautta rakkauden kohteelle? Hellyys on osoitus rakkaudesta.

        Kaikkien mielestä spontaani seksi ei ole parasta.


    • Yllätähänet

      Vaikea sanoa, mitä jos suutelet itse intohimoisesti häntä ;)

    • Jutelkaaasiasta

      Miehesi ei kirjoituksesi perusteella enää rakasta sinua;(

    • Hei

      Minun mielestäni lyhyestä kirjoituksestasi ei voi päätellä oikein yhtikäs mitään. Muuta kuin sen, että asia tuo sinulle huolta ja vaivaa sinua.
      Uskoakseni aina hyvä konsti parisuhdepulmiin on nostaa kissa pöydälle. Eli kertoa omista tunteista ja huolesta toiselle. Ei syyttävään "Sinä et sitten koskaan jäkäjäkäjäkä.." sävyyn, vaan minämuodossa. Syy miehesi käytökseen voi olla ihan mikä vain, asia ei edes välttämättä liity sinuun. Toisaalta se myös voi liittyä. Mutta arvailut eivät oikein vie eteenpäin. Puhuminen rakentavaan ja kunnioittavaan sävyyn voi auttaa teitä molempia hahmottamaan parisuhdettanne: missä nyt mennään, miltä tuntuu, mitä toivoisin toiselta. Arki voi tuoda parisuhteeseen liikaa itsestäänselvyyksiä, turtumista, itsekkyyttä. Yhdessä puhumalla pääsette eteenpäin, ei toinen toistaan syytellen vaan rakkaudella ja kunnioituksella.

      Ystävällisesti,
      Pappi Elisabet

      • "Hei

        Minun mielestäni lyhyestä kirjoituksestasi ei voi päätellä oikein yhtikäs mitään. "

        Miksi, jumalan nimessä, sitten sössötit tänne yhtään mitään?

        "Muuta kuin sen, että asia tuo sinulle huolta ja vaivaa sinua."

        Elementary Watson.


        "Uskoakseni aina hyvä konsti parisuhdepulmiin on nostaa kissa pöydälle. Eli kertoa omista tunteista ja huolesta toiselle."

        Kissa on epäilemättä jo levittänyt reitensä, ehkä jopa pöydällä.


        " Ei syyttävään "Sinä et sitten koskaan jäkäjäkäjäkä.." sävyyn, vaan minämuodossa."

        Narsistit puhuvat minäpassiivissa.

        " Syy miehesi käytökseen voi olla ihan mikä vain, asia ei edes välttämättä liity sinuun. Toisaalta se myös voi liittyä."

        No shit Sherlock.

        " Mutta arvailut eivät oikein vie eteenpäin. "

        Viekä tämä sössötyksesi mitään eteenpäin?

        "Puhuminen rakentavaan ja kunnioittavaan sävyyn voi auttaa teitä molempia hahmottamaan parisuhdettanne: missä nyt mennään, miltä tuntuu, mitä toivoisin toiselta."

        Aina naisett toivovat muilta jotain.

        " Arki voi tuoda parisuhteeseen liikaa itsestäänselvyyksiä, turtumista, itsekkyyttä. Yhdessä puhumalla pääsette eteenpäin, ei toinen toistaan syytellen vaan rakkaudella ja kunnioituksella."

        Eikös koko uskovaisuuskuttuuri perustu jankuttamiselle.
        Toistolle.
        Propagandalle
        ja pakkosyötölle?

        Täydellinen liitto siis.
        Jo tuhansia vuosia.


        "Ystävällisesti,"

        Ympäripyöreästi ja turhasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      266
      9387
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2811
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      219
      1986
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1930
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      145
      1439
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1418
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1349
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      921
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      848
    Aihe