Irakin kouluttamattoman alaluokan joukkoryntäys

Sirkkupulmunen

On moraalisesti peräaukosta.
He ovat kehitysmaalaisia, usein ensimmäisten serkkujen välisten liittojen tuotoksia.
Osa ei edes osaa lukea tai kirjoittaa. Heidän aluiellaa tapellaan aina,ovat hagarinjälkeläisiä, jotka aina toistensa kimpussa. Ismailin jälkeläisiä siis.
Suurin osa sosiaalielätti turhapaikanhakjoista on alaluokkaa, joista 90%työttömänä vielä 2045.
Heidän yleisimmät ostoksensa kaupalta ovat 1.kalja, sipsi, riis, ranskanleipä, tee


Meillä ei ole mitään moraalista velvoitetta heidän ilmaiseen ylöspitoonsa, ei sitten yhtikäs mitään.

7

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uotinenkeke

      Lisäksi joukossa erilaisia sotilaskarkureita,ihmisiä jotka tulevat hoitamaan sairauttaan oletuksena ilmainen sairaanhoito,opiskeleemaan ilmaiseksi tms,,kaikki sellaisia jotka kuormittavat yhteiskuntaamme,sosiaaliturvaa varsinkin,mutta myös poliisia kuten on nähty,
      Se prosentti joka heti työllistyy saa omasta puolesta jäädä..

      • Janita7

        Ja nimenomaan työllistyy omalla osaamisella vapailta työmarkkinoilta. Porvarin märkä päiväuni, että nämä elätetään yhteisillä rahoilla ja käyvät sitten kotoutumisen verukkeella "työharjoittelussa" taskurahalla. Tiedä sitten, mitä pystyy tekemään ja onko kirjoitus tai likutaitoa, mutta tätä haetaan. 400 000 tuhatta työtöntä omasta takaa. Ei ole kenenkään etu romuttaa yhteiskuntaa.


      • sontakärryn.kuski

        Oppisivat ensin edes sisäsiisteiksi... Olette kai kaikki nähneet netissä videoita millaiseen kuntoon jää junat ja bussit heidän jäljiltään. Jos ovat vaikka vessaan asti viitsineet mennä, niin paskat ja kuset ei sitten vahingossakaan ole osuneet pyttyyn vaan lattialle, seinille, lavuaariin. Muuten siihen vain käytävälle tai penkille. Näistä kun sitten kuvittelet kouluttavasi johonkin työhön tekijän, niin saattaapa olla työlästä. Puolet porukasta ei osaa kirjoittaa eikä lukea mitään kieltä, lopuistakin vain pikku prosentti esimerkiksi englantia tai muuta ihmisten kieltä. Vaan näistähän ne suvakkilahnat tykkääkin: "On niin ihanaa kun saa opettaa ihan alusta asti..."


    • Savimajansulttaaninkyrpä

      Edelleen: RIIKKA PURRAN BLOGIN PÄIVÄITYKSET SYYS JA LOKAKKULTA! Lukekaa!!! Hän kirjoittaa faktaa. Suurin osa alaluokkaista kouluttamatonta väkeä eivätkä ole mitään oikeaa turvapaiikkaa tarvitsemassa. Pelkkäökusetusta.

      • Hyökkäysmieles

        Ovatkos tulleet siit tänne sotimaan, kun ei turvapaikkaa tartte, missä tussarit piilos. tätä mää pelkään, mulla ei oo kuin ritsat ja niissäkin pertuneet kumit, niinkuin ruatsin poliiseilla ja koulutukseskin on puuteita, koska nämä rupeaa oikein hyökkäämään.


    • tuleejännäkevät

      " Jos ei tunne menneisyyttä, ei myöskään ymmärrä nykyisyyttä."
      "Kansa, joka ei tunne menneisyyttä, on tuomittu toistamaan sen."

      Tästä jo 2008 kirjoitetusta blogista voisi aloittaa historian opiskelut, että tietää mitä tuleman pitää:

      1-osa) http://vasarahammer.blogspot.fi/2008/07/nuorisopullistuma-osa-12.html
      2-osa) http://vasarahammer.blogspot.fi/2008/08/nuorisopullistuma-22.html
      --,--

      Laajemmin ja tuoreemmin pohdintaa NUORISOPULLISTUMA:sta:
      http://tinyurl.com/jk4k3dm

      [Näyte]
      ...Vielä 12 vuotta sitten vuosisadan alkupuolella Heinsohn varoitti: Eräs Lännen pääuhista jo 21. vuosisadan ensimmäisellä neljänneksellä on Lähi-Idän ja Saharan eteläpuolisen Afrikan ns. "nuorisopullistuma" (yli 20% väestöstä on nuorisoa, iältään 15-24 vuotta). Vastapainona Itä-Aasian ja latinalaisen Amerikan "työikäisen ikäluokan pullistumalle" vallitsee Japanissa ja Euroopassa "vanhuspullistuma".

      Kuten nykyään havaitsemme, niin tästä arabi-afrikkalaisesta "pullistumasta" on viime kuukausien aikana purskahtanut maahantulijoiden virta Eurooppaan. Kaikki ovat nykyään jo perillä siitä, että valtaosa pakolaisista on nuoria. Se ei ole tavallista sotapakolaisten keskuudessa. Professori oli siis oikeassa.

      "Nuorisopullistuma" kasvaa täyteen mittaansa Afrikassa ja Lähi-Idässä vuoteen 2025 mennessä, kirjoitti Heinsohn vuosisadan alussa. Globaali uhka, jonka tämä tulee synnyttämään muutamien seuraavien vuosikymmenien aikana, voi tehdä XXI vuosisadasta paljon edellistä vuosisataa verisemmän. "Nuorison liiallinen määrä on melkein aina johtanut verenvuodatukseen ja imperiumien syntyyn tai romahdukseen.
      Tendenssi väkivaltaan kasvaa niissä yhteisöissä, joissa 15-29 -vuotiaita nuoria on yli 30% väestöstä..."
      --,--

      JA TÄMÄ KAIKKI TULI SSS-HALLITUKSELLE - SIPILÄN SANOIN - YLLÄTYKSENÄ!

    • Perskatti

      Tietävät etukäteen, Suomeen on tullut jo aikaisemmin ns. roskasakkia monesta maasta, ja Suomi elättää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      156
      3352
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2667
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2584
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      133
      2487
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1721
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1590
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      38
      1293
    Aihe