olen kuukauden aikana pettänyt miestäni kolmen eri miehen kanssa? En tunne tunnontuskia, en morkkista. En mitään. Olen myös vetänyt pillereitä ja viinaa sekaisin. Fantasioin auto-onnettomuudesta, jotta saisin hoivaa ja saisin olla rauhassa sairaalassa. En kuitenkaan halua kuolla.
Onko itsetuhoisuutta jos
Yläsalas
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aika maaniselta vaikuttaa käytökses. Olisko ton pettämiskäyttäytymisen aiheuttanu viinan ja pillereiden yhteiskäyttö? Puhut itsetuhoisuudesta. Tuntuuko siltä vaan sen takia, kun elät, kun 'viimestä' päivää? Muutenhan toi ei niin itsetuhoselta vaikuta jos siis tarkotat ittes vahingoittamista. Eiks toi käytökses aiheuta mitään katumusta tai morkkista? toi kirjotukses loppuosa vaikuttaa kyllä siltä, että huomionhakusuutta olis mielessä mutta noi keinot on kyllä aika rankkoja. Lienee tossa jotain isompiakin ongelmia!
Noi pettämisjutut on tapahtuneet aina selvin päin. Mitään morkkista ei ole. Kukaan ei ole huomannut mussa mitään. Se tuntuu ainoastaan pahalta, kun tunnistan että saatan kaivata huomiota. En pidä sellaisista jotka kerjäävät huomiota.
Mitä vakavaa tässä takana sitten on?