Olet kaikki

Sinä m olet laulun sanojen mukaisesti kaikki.
376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin ulkopuolisena mietin just noita lauluja joskus, en voi millään yhtyä sanoihin jossa toinen kokee toisen olevan kaikki, näen siinä läheisriippuvuutta, tai " koskaan et muuttua saa" sekin on pelottavaa.

Ihminen kasvaa ja muuttuu... viisastuu, muutos on hyvästä ja se että hyväksyy toisen muutosten myllertäessä on hyvästä, mutta tää nyt on yhden mielipide.

Minä vaan uskon, että toinen toista rakastaa kun suo toiselle mahdollisuuden muuttua sellaiseksi kun haluaa, ja jos ei voi jatkaa, päästää hänet menemään.

Parasta on jos molemmilla on sama suunta.

Äänestä

En ajattele naisena noin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auringonpäiväSU kirjoitti:

Sinä m olet laulun sanojen mukaisesti kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu