Graffittien maalauspaikka nuorille

Äänekosken kaupungin pitäisi järjestää nuorisolle joku paikka missä saisivat luvan kanssa tehdä graffitteja, ettei tarvitsisi talojen roskakatoksia ja kauppojen seiniä sotkea töherryksillä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uuden tehtaan isopiippuhan olisi oivallinen alusta graffiteille.

Äänestä

Joku kirjoittelee talojen seiniin "Be happy" ja smileyface viereen. Kukahan tämä "Unseen" oikein on? Ilmoittakaa poliisille jos näette hänet töhrimässä paikkoja.

Äänestä
  • epäilys on kuka tämä unseen on.. mutta empä viittii siitä emnnä ilman mitään palkkiota puhumaan mitään jos ei olekkaan kyseinen henkilö..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hulluuden-suu kirjoitti:

Äänekosken kaupungin pitäisi järjestää nuorisolle joku paikka missä saisivat luvan kanssa tehdä graffitteja, ettei tarvitsisi talojen roskakatoksia ja kauppojen seiniä sotkea töherryksillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu