Syöksykierteessä olevat perussuomalaiset ovat valinneet Janne Ason vetämään piiriä.
Entinen Kaarinan kepulainen on paikallisesti tunnettu kaksinaamaisena poliitikkona joka vastustaa periaatteestakin milloin paikallista yrityselämää, milloin pyöräteiden rakentamista - Hämmentävää on miten liikenneturvallisuuden ja taloudellisen hyvinvoinnin edistäminen edistää perussuomalaisten asiaa?
ASO perussuomalaisten johtoon
5
175
Vastaukset 5
- keskivasemmalta
Janne on hyvä mies, mutta yksi seikka minua mietityttää miten sen asian kanssa sopii persuihin. Mielellään olisin pitänyt hänet meilläkin, aikanaan äänestinkin häntä kun taisteli Keskustan piirin puheenjohtajuudesta. Erikoista vaan kun kirkolliskokoukseen pyrkii nyt partiolaisten listalta?
Väliäkös sillä kepulainen vai persu - samaa sontaa hiukan eri paketissa. Siis puolueet, henkilönä en häntä tunne, mutta jotain pitää olla pielessä, jos kepu ja nyt persut kiinnostavat.
- Populistiksi
Kirkolliskokoukseen partiolaisten listalta? - Selvähän se, mies on populisti ja siten sopii myös persuihin!
- Asioitaseurannut
Populistiksi kirjoitti:
Kirkolliskokoukseen partiolaisten listalta? - Selvähän se, mies on populisti ja siten sopii myös persuihin!
Kaarinan pahin populisti löytyy Vihreistä ja on tullut Kaarinalle erittäin kalliiksi.
- Tätämieltätästä
Vihervasureita ja Sossuja Kaarinassa liikaa on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498