Mustapukeiset pyöräilijät/jalankulkijat!

Onko Varkaudessa omia …hautajaisiaan …odottavia pyöräilijöitä/jalankulkijoita, kun painavat pimeässä mustissavaatteissaan ilman heijastinta?
Lapsetkin unohdettu koulumatkalle ilman minkäännäköistä heijastinta/heijastinliiviä, miksi?
Kypäräkin puuttuu ,mutta mitäpä sillä tekisi kovapäiset mustat, ajelevat olennot!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mustatvaatteet käy arkeen ja juhlaan! Timantinsähke vain puuttuu!

Äänestä
  • mustissa kulen miekiin, ja pimeen aikaan, kun ei ilikä päivällä liikkua, vituttaa niin paljon suomen puolesta ja omankiin.

    Äänestä

Ettei ollu musumuijia? Eikös heillä ole tapana pukeutua mustaan kaapuun?

Äänestä

Kuitenkin se on sinun vika jos suojatiellä ajat ihmisen päälle oli heijastinta tai ei. Siinähän maksat porvauksia sitten.

Äänestä
  • Arvaas keneen se koskee eniten?

    Äänestä

  • en oo porvauksista kuullukkaa, mitähä ne pitää sisällää, häh.

    Äänestä

Liikenne on siitä hyvä että se vähentää tyhmiä tehokkaimmin pois fiksumpien seasta.
Tosiaan vaatetus on tärkeä tekijä näkyvyydelle. Koskee kesäisin myös mustiin pukeutuvia motoristejä, he ovatkin varsinaisia järjen jättiläisiä!
Ja lienee juuri heidän tyhmä jälkikasvu mikä vanhempiensa mallin mukaan pukeutuu!

Äänestä
  • Kyllä sinä itse et nähtävästi kuulu niihin fiksuihin. aika typerää väittää että ihminen joka omistaa moottoripyörän olisi muita tyhmempi. Ehkä olet vain kateellinen niille joilla on varaa moottoripyörään?

    Äänestä

  • Ei ne kirjavat vermeet erotu oikeastaan sen paremmin. Kunnon valot näkyy. Ja valkea mopo valkeilla sivulaukuilla, valkea kypärä ja sininen ajoasu.

    Äänestä

Näin joulun alusaikaan on kiva saada kunnon sukujuhlat (hautajaiset) päästäisiin vaihtamaan kuulumisia ja muistelemaan kuinka loistava ihminen vainajasta oli voinut tulla ellei olisi juossut ilman heijastinta pimestä auto jonon alle. Oli aamuinen liukas katu ja kaikki autot jarruttivat, mutta kun ei auttanut, näin vain pääsi käymään. Heijastimet heilumaan !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mersujarrutuksia kirjoitti:

Onko Varkaudessa omia …hautajaisiaan …odottavia pyöräilijöitä/jalankulkijoita, kun painavat pimeässä mustissavaatteissaan ilman heijastinta?
Lapsetkin unohdettu koulumatkalle ilman minkäännäköistä heijastinta/heijastinliiviä, miksi?
Kypäräkin puuttuu ,mutta mitäpä sillä tekisi kovapäiset mustat, ajelevat olennot!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu