Vihersuvakit syyllistää raiskatun lapsen !
http://mvlehti.net/2015/11/30/torkea-raiskaus-helsingissa-epailty-vangittu/
http://mvlehti.net/2015/11/30/torkea-raiskaus-helsingissa-epailty-vangittu/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomalainen mies tietää raiskaukseen ryhtyessään tekevänsä väärin. Hän tietää ettei niin saa tehdä ja että se on rikos.
Sen sijaan kun meille tulee sodan runtelemasta maasta nuoria, joiden omassa kulttuurissa raiskausta ei pidetä yhtä pahana tekona, joten he eivät ymmärrä tekevänsä rikosta.
Tietämättömyyteen paras ratkaisu on valistus. Kerrotaan tulijoille suomalaisesta kulttuurista ja siitä että meillä naiset saavat kulkea ulkona yksin ja hunnuttamattomana.
Muistetaan myös itse, että kun kotoutuminen on kesken niin tälläistä liikkumista yksin hämärällä ja provosoivissa vaatteissa tulisi välttää.
Kyllä se siitä.
Nyt kyllä menit liiallisuuksiin suvakki, "SODAN RUNTELEMISSA MAISSA" KUN NAINEN RAISKATAAN NIIN SE ON AINA NAISEN VIKA, JUMALAUTA SIELLÄ KUN MIES RAISKAA NAISEN, NIIN NAINEN SYYLLISTETÄÄN JA KIVITETÄÄN.!
Näistä mamuista totuuksia kirjoittavien tietenkin miespuolisten kirjoituksista saa jotenkin käsityksen ettei kantasuomalaiset koskaan mitään noin kamalaa voi tytöille / naisille tehdä kuin mamut. Ei vaikka olisivat mitenkä sivistymättömistä oloista lähtöisin. Siis ei koskaan!! Joten tämä seuraava linkitys on selvää valehtelua :
http://www.hs.fi/mielipide/a1448857566844?ref=hs-art-luetuimmat-1
Optula optula optula