pittää muuttaa

Pittää muuttaa eteläsuomeen. Täällä ahistaa!
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mä myös muutan Tampereelle. Kuka ostaisi multa edullisesti rivitalo-osakkeen?

Äänestä
  • Vai Tampereelle voi voi vaikka Hämeenkyröön......

    Äänestä

Vaikuttaako talojen hinnat Alavieskassa, jos vastaanottokeskus avataan siellä?
Pakolaiset ovat joka paikassa - paitsi siellä missä rikkaat ja kansanedustajat asuvat.

Äänestä

Terve menoa.

Äänestä

Ihmekkös tuo. Tämähän on tämmönen perus kepukylä jonka asukkaista 70% luulee olevansa maanviljelijöitä.

Äänestä

Voi herranjestas sentään että on pieni pää

Äänestä

Voi voi nääs nääs

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tampereelle kirjoitti:

Pittää muuttaa eteläsuomeen. Täällä ahistaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu