vanha,edullinen,vikainenkin käy,myös pyräalustainen kone
[email protected]
[email protected]
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ostin syksyllä traktorikaivurin. Kone on trakrorissa ilmeisesti rempattu hiljattain. Toinen kääntösylinterin korva vaatii hitsaamista.
Muutakin laittoa kyllä on jos aikoo töihin sillä tosissaan. Eli öljyvuotoja ja välyksiä on. Mutta myyn pois alle kahden tonnin. Voin laittaa kuvia ym. Kone riihimäen lähellä.
p. 0400-531724
jos kone on vielä sulla niin laitatko kuvia tulemaan. [email protected]
Saiskos tännekin päin niitä kuvia? [email protected]
löytyy kanssa yksi vanha riukuvammas tarpeettomana. Kone on työkunnossa, tosin ollut vähällä käytöllä pari vuotta kun tilalle tuli Hitachi. Kone on Nuffin päällä eli se on jo sellainen kunnon nokkapumpullinen vehje. Puomissa väljää mutta kaikki pelaa eikä suurempia öljyvuotoja ole. Koneeseen on kaksi kauhaa. Kaivuri on ollut tilalla reilu 20vuotta mutta nyt siis eläkkeellä.
olisi tarvetta juurikin tuollaiselle kaivurille. Haussa on tuollainen kaivuukuntoinen, jossa kuitenkin laitettavaakin saa olla, vanha traktorikaivuri n. 2000 euron hintaluokassa. Jos tämä on sellainen ja vielä eläkkeellä ja myymättä, olisin kiinnostunut näkemään laitteen.
Lisätietoja voipi kysellä numerosta 050-5429930...
olis myynnissä bm volvo ja vaggeryd kaivuri -66 muuten kunnossa mutta puomin sylinderiin täytyy vaihtaa tiivisteet, 3000 [email protected]