Luottamuksesta ihmisiin...

ElämälleHymyilen

Mukanasi veit luottamuksen ihmisiin. Luottamuksen ystävällisyyteen, hyvyyteen, rehellisyyteen ja rakkauteen...
Vilpillisyyttäsi en osannut varoa...
Rakennan sisintäni uudelleen ja rakennan siitä entistä vahvemman...

...vielä jonain päivänä uskon taas ihmisiin ja ihmisten hyvyyteen...
...saavun silloin luoksesi hymyillen...

7

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surusilmin

      Miten jaksat palata luoksensa hymyillen kokemasi jälkeen?

      • ElämälleHymyilen

        Ei ollut kyseessä palaaminen. Varmaankin kohtaaminen...


    • Elämäkoetellut

      Luottamus syntyy vaikeuden kautta.itse olin menettänyt kaiken luottamuksen ihmisiin ja omaisuuden.lähdin pois elämäänl kyllästyneenä. Majoitun yhteen parakkiin..Siellä ei ollut muuta muka vuutta kuin huono lämmitys ja olin jo valmistautunut päättämään kurjan elämäni.Minut huomasi
      yksi ihminen ja kyseli tarvitsekko apua,ensin sanoin ,että arkku riittää.illalla jutellessamme hän kävi hakemassa meille ruokaa.söimme ja hän lähti.Aamulla hän tuli ja ehdotti olisiko jos kerra aiot päättää tarinasi,niin silloin et menetä mitään jos tulet hänen luokseen asumaan ja jos tuntuu jonkun ajan kuluttua. siltä,että elämä vois jatkua .Voisimme laittaa elämän asiat järjestykseen.Siitä syntyi jonkun ajan kuluttua merkillinen ystävyys ja suhdeSillä en ikinä unohda häntä joka tuli ja auttoi minua.Suhteemme on erikoinen,sillä en ikinä itse jätä ja olen hänen rinnallaan elämäni loppuun saakka,sopimus on molemmin puolinenSuhteemme rehellisellä ja luottamus pohjalla.Lopputulos olemme olleet avio pari jo 12vuotta..nyt reissaamme ja meillä on koti ja asuntovaunu.Aloittajalle toivottavast sinä kohtaat sen auttavan ja luotettavan ihmisen.Mutta varmista ensi,että mies tai nainen ei ole hyväksi käyttäjä.Nyt on asiat hyvin olen Perheen emäntä ja kaikki asiat on kunnossa.Se ainoa ihminen joka minut auttoi elämään on nykyään luotettava ,mieheni,

    • Miestävietiin

      Vaikea on siinä vaiheessa enää uskoa luottamuksen mihinkään ja keneenkään palaavan kun kaiken elämässä koetun paskan jälkeen se joka sai toivon onnellisesta elämästä heräämään osoittautuukin kaikkein valheellisimmaksi ja julmimmaksi ihmiseksi mitä koskaan on eteen tullut. Elämä on nyt nähty ja kyynisyyden ja tunteettomuuden merkeissä mennään loppuelämä.

    • ElämälleHymyilen

      Älä anna periksi!!!! En minä ainakaan. Kyynisyydellä ja tunteettomuudella et voita mitään ja silloin vain osoitat hänen voittaneen!!!!!

    • sininenperhonen

      Niin.. Jotenkin noin voisin itsekin kirjoittaa.. Mutta varmaankin monikossa koska on kyse kiusaajista (olivat suunnitelleet koko homman.. miten sairasta.. no on siinä yksi hyväkin puoli enkä kerro mikä.. mutta kiitos hänelle.. eikä muuten kuulu kiusaajasakkiin hän.. paremminkin on ilmeisesti minun puolella..).
      Toivon vaan etten kadottaisi uskoa hyvään ja hyvyyteen kaiken tuon myötä.. Sen vaan voin todeta etten ole enää valmis kohtaamaan tiettyjä tyyppejä koskaan. Masokisti en sentään ole..

    • Miestävietiin

      Toivotaan että valoa vielä näkyy joskus tunnelin päässä, epätoivoon vaipuminen on kuitenkin huonoin vaihtoehto vaikka usko parempaan ei kovin vahva olekaan. Sanotaan että kaikesta oppii ja pitää ottaa opikseen mutta kyllä joskus nuo oppirahat tuntuu liian kovilta. Mutta yritetään sitkeillä eteenpäin. Hyvää Joulua kaikille ihmissuhteissa kovia kokeneille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1239
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1047
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      61
      990
    4. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      933
    5. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      139
      880
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      11
      868
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      836
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      751
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      685
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      684
    Aihe