Ei sille voi mitään..
Ikävä tulee aina kun lähden töistä
Kiellettyäkin
9175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
niin mullakin tippa silmässä ajan autoa ja mietin erästä ihanaa miestä ,,miten jaksan odottaa seuraavaa kertaa että nähdään ..:(aina ikävä toivottavasti huomenna nähdään
Tottakai se tulee. Saavut sinne muistojen keskelle kotiisi missä mäkin asuin hetken. Varmaan ahdistaa välillä..no ajattelen minäkin sitä.
Kyllä sille voisi "mitään", mutta se edellyttäisi kaipaamaltani henkilöltä radikaalia elämänmuutosta. Sellaiseen ryhtymistä en mitenkään voi toiselta edellyttää. Tulen rakastamaan häntä varmaan aina, mutta varattuun en koske -periaatteestani tulen pitämään kiinni. En voisi katsoa itseäni enää peilistä, jos toisin toimisin. Näin ollen jäänemme toisillemme vain kiireessä ohikiitäviksi työkavereiksi. Mantrani on, ettei ikävään voi kuolla. Eihän?
Aika näyttää voiko. Ainakin töissä näemme toisiamme, mutta joskus tuntuu ettei se meinaa riittää, kun haluaisi niin paljon muutakin.
Valmis radikaaliin muutokseen. Ja ihan omasta tahdostani. Mutta kun en tiedä haluaako hän minut..
Jos kerran olet valmis radikaaliin muutokseen omasta tahdostasi niin eihän sinua mikään estä muutosta tekemästä.
Hänen vuokseen. Jos hän ei halua minua, ihan sama missä olen
Niin olet suhteessa varattuun?? Kivaa hekumointia. Hekumoitko sitten kun kärähdätte ja työpaikallasi saat huoran maineen... Perheitten rikkojia ja kusettajia olette
Niin mullekin, mut mä ikävöinkin vapaata. Tai on se minulle varattu. ;)