Golf 1 Ongelmia väännössä

Vuosimalli 1974 1.1 lt 37KW (50hv) koneessa vääntöongelmia. Varsinkin 5hengen kuormalla moottori on tosi hengetön. Miten saan väännöt kohilleen, alkaa talvilomareissu lähestyä . Osaajat/Koneista tietävät auttakaa.
2116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinulla on hieno klassikko jos tarinasi on totta.Säilytä auto,älä lähde sillä lappiin!Voimaa kyllä riittää jos ajat max 3-vaihteella!

Äänestä

Vuokraa auto talvilomareissulle, ja ajele tuolla historic autolla vain kauppareissut. Kai se jaksaa "vääntää" ne K-kaupan maitokassit kotiin saakka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IsäAurinkoinen44 kirjoitti:

Vuosimalli 1974 1.1 lt 37KW (50hv) koneessa vääntöongelmia. Varsinkin 5hengen kuormalla moottori on tosi hengetön. Miten saan väännöt kohilleen, alkaa talvilomareissu lähestyä . Osaajat/Koneista tietävät auttakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu