Maskenin meinaavat purkaa

Lehdessä oli, että maskenin purku kuuluu asuntopoliittiseen ohjelmaan.
4167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vuosikausien hoitamattomuus maksaa kuntalaisille. Ei pitäs päästää noin heikkoon kuntoon mutta minkäs teet.

Äänestä
  • lessut hoitaa? tai ei? halpaa hoitoa.net

    Äänestä

Ei kuulemma ole vuokra-asumisen kulttuuria, lehdessä kerrottiin.

Äänestä

No niin, Nyt on se yks jakoloosan talo maan tasalla. Purkujätteet vaan jäljellä, kun menin tänään siitä ohi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex-maskeninasukas kirjoitti:

Lehdessä oli, että maskenin purku kuuluu asuntopoliittiseen ohjelmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu