Maakunta vaali sote itsehallinto verotusoikeus

Toteutuuko Satakunnassa aito itsehallinto?

Yle 12.4.2015 verkossa

Lehti: Keskustan tavoitteena maakunnallinen itsehallinto
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maaseudun Tulevaisuus 29.10.2015 verkossa

Kuntaliitto vaatii sote-alueille aitoa itsehallintoa

Äänestä

Toteutuu, mutta malli on ihan paska. Sama touhu kuin sh-piirissäkin jatkuu, eli Porilaiset yrittävät keskittää kaikki palvelut keskussairaalansa kupeeseen ja muut taistelee saadakseen pidettyä edes yhden lähihoitajan omassa kunnassaan. Muutan Turkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kunta_ja_maakunta kirjoitti:

Toteutuuko Satakunnassa aito itsehallinto?

Yle 12.4.2015 verkossa

Lehti: Keskustan tavoitteena maakunnallinen itsehallinto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu