Tämän Tuusulassa naisen murhasta epäillyn miehen sukunimellä katsoin facebookista erään samalla sukunimellä olevan mieshenkilön. On niin erikoinen sukunimi Suomessa että mahtaakohan olla sukua? Murhaajan nimi on ollut esillä keskustelupalstoilla. Kävin Fonectasta katsomassa ja tämä saman sukunimen omaava asuu Tesomalla Käräjätörmässä! Mistä sen tietää jos ovat sukulaisia, että olisko tämä murhamies ollut kyläilemässä vuosi sitten Tesomalla ja käynyt pistämässä hengiltä sen tesomalaisen miehen.
Tämä Tuusulan murhamiehen imagoon sopisi hyvin jokin rambopuukko. Ja puukolla tämä nainenkin on murhattu.
Toivottavasti poliisit selvittävät tämän Tuusulan miehen DNA:n ja vertaa sitä vuosi sitten rambopuukosta otettuun DNA:han. Sekin selittäisi ettei tekijää ole saatu kiinni jos murhaaja asuu eri paikkakunnalla, vaikka tesomalaisilta DNA-näytteitä otettiin.
Laitoin vahingossa väärälle palstalle tämän viestin joten laitoin sen tännekin.
Voisko Tuusulan murhaaja olla Tesoman murhaajakin
4
165
Vastaukset
- A.p
Oli tarkoitus laittaa tämä viesti henkirikoksiin kun laitoin vahingossa tälle palstalle, mutta tämä tulikin toiseen kertaan tälle palstalle.
- etteivaan
Tosi hyvä pointti. Samantyylinen raaka ja tarkoitukseton murha ja kurkku auki. Sarjamurhaaja Jack the Ripperin tyyliin. Tuli mieleen, ettei vaan Tampereen kiinalaisnaisen surmakin olisi saman tekijän. Onkohan Tampereella päin näitä samoja?
- Erikoinen.yhteensattuma
Siis Tesomalla asuu saman sukuniminen mieshenkilö mutta en tiedä onko sukua, ja postinumero Tampere 71:ssä asuu saman sukuniminen naishenkilö, joten spekuloituna oisko myös puukkohemmolle sukua, ja tyyppi käynyt sielläkin kaupunginosassa kyläilemässä. Hervanna postinumero on Tampere 72 eli aikas lähellä tuota Tampere 71.
Kurjaahan tällainen spekulointi saman sukunimisille on, mutta sitten kun syyllisen nimi tulee julkisuteen, niin kuka tahansa voi googlettaa Fonectasta.
- jokupäivä
Hervannan tapauksessaoli havainto tummatukkaisesta pyöreähkönaamaisesta miehestä. Samaten oli 12 v sitten sattuneen Pasi Aaltosen surmassa havainto tummatukkaisesta miehestä, jonka turvakengät oli otettu talteen. Tämä oli artikkelin mukaan paennut uhrinsa kengissä. Silmitöntä väkivaltaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4663664Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152726Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2762114Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4431988Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841344- 1561251
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631108- 791025
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411008- 56999