Oliko muualla yrityksissä marraskuu järkyttävä noin myynnillisesti katsottuna?
Marraskuu myynnillisesti..
liiiipo3
12114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joulu kaatanee muutaman yrityksen Goodmannissa?
Lisäähän sinne tulee yrityksiä. Kohta avataan kaksi uutta putiikkia alakertaan, ensin tehdään väliseinä ja pientä pintaremonttia yhdessä isossa tilassa. Alkaa olla täyttä, kaikki halukkaat eivät enää mahdu.
Voipi ollakin. Mitä enemmän meille suomenkielisille työnnetään näitä englanninkielisiä ostoshysteriapäiviä, sitä vähemmän kiinnostaa lähteä kauppaan ko. päivänä. Tulee vain miettineeksi, että mullahan on tässä kaikki tarpeellinen, vaikka kuinka yrittäisivät luoda mulle lisää 'tarpeita'.
Joulu tuo saatanan joulu se kestää joka vuosi vähintään 2kk. Jokaiselle tavalliselle ihmiselle lävähtää eteisen lattialle tuona aikana noin 5 kiloa roskapaperia eteiseen, mahtaa Stora ensolla olla kiire löytää nopeammin puuta kasvavia sademetsiä. Eikä sitä saatana joulua pääse mihinkään pakoon, jos sanon etten vitussa anna enkä ota ja olen joulunpyhät vittu matkoilla Ivalossa tunturissa piilopirtissä, niin eikös saatana kun haen kännykällä kenttää nähdäkseni huomisen hiihtosään, ala vitun helvetinkone piipittää jotain vitun hyvä joulua x 100. Viettäkää saatana sitten sitä jouluanne, mä kyllä ihmettelen, oli kiva joulu, mutta samsungille jutellaan silti koko ajan. Oon jo ajat sitten sanonut tutuille että säästäkää postimerkin hinta ja älkää lähettäkö korttia. Niin mäkin teen. Ja sitten kun tulee hyvin levänneenä taas etelään ja näkee ne kaikki roskikset ja kartonkiastiat mikkä pursuilee muovia, pahvia ja lahjapapereita, mulla tulee yrjöt. Ja saatana, sitten alkaa se raskasmetallien kylvö taivaalle, joka vitun nurmikko on täynnä sitä saatanan roskaa ja suut ja sieraimet. Perkele syön muutenkin paljon kalaa ja haukea, mahtaako haimasyöpäsolut viedä voiton terveistä kun saan vielä jokavuotisen kadmiumtehosteen.
Joulu on lasten, kauppiaiden ja uskovaisten juhlaa !
Paras päivä joulukuussa on talvipäivän seisaus.
Juu, alkaa juhannus lähenemään.
Tiiriössä on marketit täynnä tänäänkin. Kattelin eilen jumatsukka kun yhdellä parilla oli kärryssä pleikka nelonen ja rattipolkimet. Mahtavaa niiden lapselle. Kassalla loppusumma jotai 745 egee. Siisti menoo.
Ooks ihan varma, että tänään...
Autopelit on paskoja ilman rattia ja polkimia. Siksi meni fyffee
6.12 kaupat ovat suljettuina, joten halvaksi tuli päiväunet.
Mulla oli hyvä myynti marraskuus.
Ränniä menöö aina!