Taksien käytöstavat

Monellakin Kokemäkiläisellä taksiyrittäjällä käytöstavat ovat todellakin ala-arvoiset ainoastaan rahastus luonaa ripeästi.Ei osata palvelualan perusasioita kuten oven avaamista asiakkaalle vaan löhötään maha pystyssä kuskinpaikalla vaivautuneen oloisena!
17397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

heh,heh,hee sanoo

Äänestä

Enne oli kokemäjel liike nimeltä satronicci ja vieresä majaili nitrosakki millais nykyää asia ovat.

Äänestä

oon käyttänyt uberiä, ehdottomasti mukava kaveri kuskina, ja hinta halvempi, Lisäksi autona komia mersu, eikä koululaisten tahrima tilajapsi. Suosittelen muillekin.

Äänestä
  • Uber paljon parempi ja halvempi..

    Äänestä

No miten voi olettaa että nämä auttaisivat toisia kun itsekin ovat melkein taksikyydin tarpeessa.Ainakin se yksi "möhömaha" Känkkäjalka joka klenkottaa kuin pingviini !

Äänestä
  • Joo aikas läskimooseksia ovat..onkohan puolisokin kotona yhtä sian näköinen noilla? Yleensä on..

    Äänestä

Taksisuhareilta pitäisi ottaa kortit pois loppuelämäksi niin surkeita ajoesityksiä näkee päivittäin liikenteessä.

Äänestä

Onko Kokemäellä muka jotain ubertaksia, häh? :O Itse yritin sellaista etsiä netistä kun olin Porissa vaan ei löytynyt ainakaan nettisivujen mukaan, sanottiin että Helsinki/pk-seutu Suomen kaupungeista ainoa missä yyberit liikennöi.

Mutta onko niitä muuallakin Suomessa sittenkin?

Äänestä

Kauatsan taxo..upee nainen.vautsi vauuu.

Äänestä

Nuoret taksipojat ovat kohteliaita, ehkä vanhemmat miehet jo kyllästyneitä?

Äänestä

Ainakin näille on S-Marketin edessä varattu jokaiselle oma parkkiruutu.

Äänestä

Jokos se mopokerhon taksi on ajossa.

Äänestä

Mopokerhon transportteria kannattaa käyttää eikä laskien apinoitten taxeja! Hyvä palvelu viina virtaa ja laulu raikaa !

Äänestä

Ilmoittakaa heti SuomenTaksiLiittoon.(STL).
Taksilupa lähtee välittömästi

Äänestä
  • Jaa mikä lupa?!

    Eihän autoakaan ajeta kortilla... Vai laitakko avaimen sijasta kortin et auto käynnistyy?

    Äänestä

kokemäen taksikuski on todella kateellista porukkaan , jos joku muu kuin he saavat kelakyydin niin johan alkaa markkinat. Me ollaan taksikuskeja ja sanotaan kuka saa ajaa milloin ketä ja missä.

Äänestä

Laiskaa sakkia suurin osa muutama poikkeus löytyy ,jotka osaavat hyvät tavat ja ovat avuliaita asiakaspalvelun taitavia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pikkujouluistaporiin kirjoitti:

Monellakin Kokemäkiläisellä taksiyrittäjällä käytöstavat ovat todellakin ala-arvoiset ainoastaan rahastus luonaa ripeästi.Ei osata palvelualan perusasioita kuten oven avaamista asiakkaalle vaan löhötään maha pystyssä kuskinpaikalla vaivautuneen oloisena!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu