Jeep joutui merkkihuoltoon katsastuksen jälkeen

goddammit

Joku suutin piti vaihtaa, toinen korjaamo sanoi että onnistuu vain merkkihuollossa. No, auto ollut nyt siellä 6 viikkoa. Ehkä saan sen itselle huomenna tai sitten en. Paikkakunta Turku. Mitä kokemuksia muilla Turun alueen Jeep huolloista?

4

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeepCRD

      jeep huolto turussa,missä sitä saa? ei ainakaan autokeskuksesta jossa ei ole edes yleistyökaluja jeepin laturinhihnapyörän irroitukseen.saatika että edes tietäisivät etukäteen ovatko myymänsä varaosat uusia vai korjattuja.samoin jakolaakon öljyjen kohdalla,asiakkaan on itse tiedettävä mitä öljyä autoosi kuuluu laittaa ja myös huolehdittava siitä että myös saat sitä öljyä mitä pitäisi eikä vaan jotakin jakolaatikko öljyä.joten olen jo vuosia huoltanut/korjannut oman jeeppini (-07 grand cherokee) itse.

    • KokemustaOnCompass13

      Otan osaa. Surkeeta osaamista. Ei autosi ainakaan paremmaksi tule. varaudu vähintään 3 kk odotukseen, koska osat tulee Italiasta ja kestää n. 3 vko/ osa ja aluksi monta väärää ennen kun oikea vika edes löytyy. Autokeskuksessa on virallinen Jeep huolto, mutta ei osaamista. Mikä Jeep sulla goddammit?

      • goddammit

        Jeep Wagoneer -82


    • OIIIIIIIO

      Oikeasti, jos palvelu on näin huonoa, tulkaa Silberautoon Viroon. Asun Virossa ja olen ostanut Jeeppini (uusina) ko. maahantuojalta vuodesta 2004 alkaen. Kaikki, aivan kaikki, hoituu päivässä tai kahdessa, tarjouksen perusteella alkuperäis- tai harakiriosin oman halun mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      53
      3522
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      26
      2936
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2594
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      73
      2439
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2211
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      51
      2152
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1696
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1583
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1495
    Aihe