Raiskauksista jankutetaan joka tuutista. Ja jotkut näkevät sen uhan jo kun avaavat jääkaapinoven aamulla.
Kuka täällä oikein raiskaa?
Poliisin tietoon tulee yli tuhat kantasuomalaisen tekemää raiskausta vuodessa. 20 viikossa. Ja tämä on vain murto-osa kaikista tapauksista. Suurin osa tapauksista ei tule poliisin tietoon.
Onko tämä keskustelu vääntynyt nyt niin kieroksi, että 10 000 kantasuomalaisen suorittamaa raiskausta vuodessa on ok, mutta 10 turvapaikanhakijan epäilyä johtaa kansalliseen hätätilaan niin, että jopa Sipilällä on asiaa?
Onko jengi täällä tulossa hulluksi noiden raiskauksiensa kanssa?
Ettekö te muka ole olleet tietoisia kuka tässä maassa oikein raiskaa?
Raiskaus kuuluu suomalaiseen kulttuuriin. Ei sitä kukaan pahoittele.
Kuka täällä oikein raiskaa?
Poliisin tietoon tulee yli tuhat kantasuomalaisen tekemää raiskausta vuodessa. 20 viikossa. Ja tämä on vain murto-osa kaikista tapauksista. Suurin osa tapauksista ei tule poliisin tietoon.
Onko tämä keskustelu vääntynyt nyt niin kieroksi, että 10 000 kantasuomalaisen suorittamaa raiskausta vuodessa on ok, mutta 10 turvapaikanhakijan epäilyä johtaa kansalliseen hätätilaan niin, että jopa Sipilällä on asiaa?
Onko jengi täällä tulossa hulluksi noiden raiskauksiensa kanssa?
Ettekö te muka ole olleet tietoisia kuka tässä maassa oikein raiskaa?
Raiskaus kuuluu suomalaiseen kulttuuriin. Ei sitä kukaan pahoittele.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Ensin on 1000. Sitten onkin 10 000. Hyvä ettet kirjoittanut pidempää teksia, sillä kohta se olisi ollut 100 000.
Sanomasi on siis: Turvapaikanhakijat ja maahanmuuttajat saavat raiskata kunnes yksikään originaali suomalainen ei raiskaa.
On sulla jutut.
Taisi olla ylivoimaista ymmärtää viestin sanoma. Ei tosin mikään yllätys. Ja kommentit vahvistavat lukijoiden kuuluvan vähälahjaisiin Halla-aholaisiin. Minä kyllä ymmärsin.
Poliisin tietoon tuodaan n 20 raiskausta viikossa ja noin tuhat vuodessa, joka on vain murto-osa kaikista raiskauksista Suomessa, joita arvellaan olevan noin 10 000.
Onko ylivoimaista kirjoittaa kaksi kertaa samalla tavalla samasta asiasta? Nyt et onnistunut. Ehkä ensi kerralla.
Linkki kiitos.
Mene tekemään tuo vuodatuksesi noille lapsille joita AVUNTARPEESSA suomeen tulleet KÄRSINEET ja VIERAAT POLOISET SODAN UHRIT maassamme ovat raiskanneet.
Ja laita linkki sinne missä lukee että suomalaiset (kansalaisuuden saaneet mukana) raiskaa 20 kertaa viikossa.
KIITOS ;)
Tässä on linkki: http://linkkijkl.fi/linkki/
http://yle.fi/uutiset/maahanmuuttajien_korkeaan_raiskaustilastoon_ei_loydy_yhta_patevaa_syyta/7877771
Jos tulet maahan turvapaikkaa hakemaan niin mitä päässäsi liikkuu kun alat tekemään väkivaltarikoksia kuten raiskaus, ryöstöjä, ym
Ja kuinka esim, aloittaja viitsii edes yrittää puolustella noita tekoja, vain samalla tavalla ajatteleva rikollinen "ymmärtää" (jaettu sairaus) toista rikollista, ihan sama kuka raiskaa, mutta sairasta asiaste tekee sen että on tässä maassa hakemassa turvaa kun on itsellä pelko väkivallasta ja kuitenkin tekee väkivaltaa sille kansalle jolta on apua tullut hakemaan, tervettä vai mitä ??
Ja kaikista lapsellisin puolustus on syyttää suomalaisia samoista teoista, lapsihan puolustautuu pahaa tehtyään sanoilla "KYLLÄ MUUTKIN"
Ainoastaan naisten alistajat hyväksyvät rikokset kuten aloittaja, tai sellaiset perverssit naiset jotka haluavat tulla raiskatuksi.
Maassa maan tavalla. Suomessa vallitsee raiskauskulttuuri, jota yritetään lakaista hiljaa maton alle nyt kun voidaan syyttää muitakin kuin vain itseään. Tämän hyväksyjät kiertävät asiaa hautaan asti.
Raiskaus kuuluu lestadiolaisten ja hurrien hommiin.
"Kun oikeuspoliittinen tutkimuslaitos selvitti, raiskaavatko ulkomaalaistaustaiset Suomessa enemmän kuin kantasuomalaiset, vastaus oli: kyllä raiskaavat – ainakin jos he tulevat Lähi-idästä tai Afrikasta.
Lähi-idästä tulleilla luku oli 18 kertaa suurempi kuin kantaväestöllä, Afrikasta tulleilla 17 kertaa suurempi ja Keski- tai Etelä-Aasiasta tulleilla kuusi kertaa suurempi kuin kantaväestöllä."
Tähän on helppo todeta, kuinka tänä vuonna, näillä mokutusluvuilla, tässä maassa mamut raiskaavat enemmän kuin kanta-asukit. Vaikka heitä on alle 10% maan väestöstä
Ketjun aloittaja ei pidä mamujen tekemiä raiskauksia ongelmana , vaikka niitä tapahtuu joka päivä ja välillä montakin päivässä. Ennen maahanmuuttotulvaa raiskaukset ovat olleet aika harvinaisia.
En näe mitään syytä puolustella näitä mamuraiskauksia. Ehkäpä aloittaja jopa toivoo tulevansa mamun raiskaamaksi. Niin omituista tuollainen vierasmaalaisten tekojen puolustelu on, että tuolta kirjoittajalta voi odottaa mitä vain hullun ajattelua.
Mamujen tekemiä raiskauksia ei tapahdu joka päivä. Tyypillistä perusliioittelua. Kantasuomalaisten tekeminä niitä tosin tapahtuu joka päivä.
Laitapa lisää järkeä ja laita linkki tietosi lähteeseen. Kiitos etukäteen.
Etkö todellakaan elä todellisuudessa:
"Kun oikeuspoliittinen tutkimuslaitos selvitti, raiskaavatko ulkomaalaistaustaiset Suomessa enemmän kuin kantasuomalaiset, vastaus oli: kyllä raiskaavat – ainakin jos he tulevat Lähi-idästä tai Afrikasta.
Lähi-idästä tulleilla luku oli 18 kertaa suurempi kuin kantaväestöllä, Afrikasta tulleilla 17 kertaa suurempi ja Keski- tai Etelä-Aasiasta tulleilla kuusi kertaa suurempi kuin kantaväestöllä."
Tähän on helppo todeta, kuinka tänä vuonna, näillä mokutusluvuilla, tässä maassa mamut raiskaavat enemmän kuin kanta-asukit. Vaikka heitä on alle 10% maan väestöstä
Moniko tiesi, että työtön ja kouluttamaton pohjoissuomalainen muuten tappaa yli 40- kertaa todennäköisemmin kuin koulutettu etelän asukas. Miten me voisimme estää holtittoman etelään muuton, sillä tuo lukemahan on hirvittävä? Pitäisikö vaan laittaa maakuntien rajat kiinni?
Linkkiä kiitos.
Maahanmuuttaja tappaa ja raiskaa 150% todennäköisemmin kuin kukaan muu, koulutusta kun eivät omaa, paimentolaisia spermapäitä, sivistymättömiä luola-apinoita kaikki.
Ai kuten tämä insinööri ??
https://fi.wikipedia.org/wiki/Abdiqadir_Osman_Hussein
Tai tämä sivistynyt herrasmies ?
http://www.hs.fi/kotimaa/a1448507427786
Tai tämä moniosaaja, varmasti oli pohjoinavalta??
http://yle.fi/uutiset/poliisi_epailee_laukaan_surmista_pizzeriassa_tyoskennellytta_miesta/7838961
Nämäkin murhapolttajat.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288351782565.html
http://yle.fi/uutiset/pizzerian_tuhopolttajille_ankarat_tuomiot/5334448
Tähän ei suomalainen pysty.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Sellon_ampumavälikohtaus
Maahanmuuttajat ovat asuneet täällä kuukauden vasta raiskanut jo kymmen naista vaikka ne ole saanut edes lupaa jäädä tänne Suomeen niillä on mulkku suorana joka paikkassa missä menee naisia siellä omassa maassa voi raiskaa joka päivä vittu vittu kohta varmaa täytyy olla kätä pitempää kädessä täällä kun näkee pakolaisen paska homma ??
Olisiko tämä suomalaisten kohdalla tilastoissa nostava tekijä ??
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2012/05/25/lestadiolainen-liike-salasi-lasten-hyvaksikayton
Samaa sekopää uskontoa edustaa muslimit, nainen ei ole mitään.
T:muhammed ensimmäinen ylistetty pedofiili
Heinolan eläkeläinen kalevi laakso taas pukkaa esille lestadiolaisvihaansa.
10 000? Taitaa olla jo liian suuri luku sinun ymmärrettäväksi, sillä mikään muu ei selitä sitä, että käytät sitä noin holtittomasti. Sopisit poliitikoksi, hekin puhuvat suurista summista ymmärtämättä minkälaisesta suuruusluokasta kulloinkin on puhumassa.
Mutta tuo sinun 10 000. Osaatko laskea? Jakolaskulla saa pienempiä, ymmärrettävämpiä, lukuj aikaan. 10 000/365=27. Itse asiassa vähän yli.
Ja mitä tuo laskutoimitus sitten tarkoittaisi? No sitä, että sinun mukaan Suomessa tapahtuu suomalaisten tekemiä raiskauksia keskimäärin 27 per päivä ja joinakin päivinä muutama enemmän.
Tehdään vielä lisää jakolaskua. 27/24=1,1 (piti ottaa oikein desimaalit kun luku meni niin pieneksi).
Mitäs tuo tarkoittaa? No tietenkin sitä, että sinun mukaasi suomalaisten tekemiä raiskauksia tapahtuu keskimäärin 1 per tunti ja joinakin tunteina 1 tai 2 enemmän.
Eli: Lakkaa kirjoittelemasta asioita, joita et ymmärrä.
Ymmärrätkö mitä tarkoittaa kirjain n lukeman edessä?
Se tarkoittaa noin.
Tässä tapauksessa tapauksia, joita poliisi ei tiedä, ja siksi niitä on mahdoton laskea desimaalin tarkkuudella.
Juuri siksi kun kukaan ei tiedä sitä tarkkaa lukemaa.
Comprendo?
Onko tämä todellakin noin vaikea ymmärtää?
Vain alakoulu käyty?
Asiantuntijat ovat arvioineet, että Suomessa tapahtuu vuosittain 15 000 raiskausta.
Yli 14 000 tapausta jää ilmoittamatta poliisille.
Yllä oleva arvio on siis hieman imarteleva suomipojalle.
Suomi on yksi niistä kolmesta maasta, joissa nykyisen tai entisen kumppanin tekemää fyysistä ja/tai seksuaalista väkivaltaa kokeneiden naisten osuus on korkein (30 %). Suomen edellä ovat ainoastaan Tanska ja Latvia, joissa molemmissa osuus on 32 %.
Lestadiolaisia koko Suomi?
On ikävää tyrmätä aina nuo teidän viisi linkkiänne.
Ja samalla tavalla se on helppoa, vaikka tuotte viisi lisää.
Tai kymmenen.
Vastaan, että milloin kiihko ja viina antaa periksi sen verran, että kysytään mitä nuo 15 000 suomalaista oikein touhuaa vapaa-aikanaan, kun eivät kunnioita naisen koskemattomuutta?
Mutta eihän se teitä tässä huolestuta.
Raiskaukset eivät yleensäkään ole se mikä teitä painaa.
Kyllähän me se tiedetään, eikö niin?
Raiskauksella on nyt vaan niin hyvä ratsastaa.
Kuulkaas nyt idiootit...ASIANTUNTIJOIDEN " arviot " eivät ole tapahtuneita tekoja kuten todistetut ...joten suksikaa kuuseen lukuinenne. Suomalaiset miehet eivät takuulla raiskaa niin paljon mitä suvakkihörhöt julistavat.
Ja jos lyödään pöytään se tosiasia että islamkulttuurissa ON PAKKO antaa vaikka vasten tahtoa , niin repien siitä sitten huumoria.Voisin minäkin " arvioida " että 90% suvakin aivoista on virtsaa, vaikka todistettavasti se on vain 10%. Loppuosa on sahajauhoa.
Suomessa 33 % naisista on kokenut muun kuin kumppanin tekemää fyysistä ja/tai seksuaalista väkivaltaa täytettyään 15 vuotta.
EU:n keskiarvo on 22 %, ja tulokset vaihtelevat jäsenmaittain 10 prosentista 40 prosenttiin.
Suomalaiset ovat siis EU:n keskiarvoa raaempia naisiaan kohtaan.
Ajatelkaa, kolmannes suomalaisista miehistä harjoittaa väkivaltaa naisiaan kohtaan.
Noniin. Ne viisi linkkiä nyt sitten taas, niin päästään ratkaisemaan tätä suurta ongelmaa.
Siinä on sitten jokainen suomalainen nainen haastateltu ? Noita ns. tilastoja kun julkaisette niin kertokaapa myös montako haastateltavaa on ollut arvioissanne?Esim jos tutkimusta on tehty vaikkapa 1000 naiselta ja lukemat ovat heidän osaltaan olleet kerrotunlaiset , ei pidä YLEISTÄÄ että kaikki muut suomalaisnaiset olisivat joutuneet kohtaamaan saman kohtalon. On itsestäänselvää ettei virallisia lukuja saada kaikilta n. ( arvio tämäkin ) 2,77 miljoonalta naiselta.
Aloitit kirjoituksen kertomalla, että 33 % naisista on kokenut muun kuin kumppanin tekemää fyysistä ja/tai seksuaalista väkivaltaa täytettyään 15 vuotta.
Sitten kirjoitat: "Ajatelkaa, kolmannes suomalaisista miehistä harjoittaa väkivaltaa naisiaan kohtaan."
Mistä tuo tuli? Yhdistitkö kätevästi yhden esittämäsi luvun todistamaan kahta eri asiaa? Ensimmäisessä luvussasi, eikä missään muuallakaan, ollut tilastomainintaa siitä, että raiskauksessa olisi joka kerta eri mies.
Sinä nyt et vain ylipäätään ymmärrä lukuja, se taitaa tässä olla ongelmana.
Ei minulla ole antaa sinulle kuin yksi linkki: www.yle.fi/pikkukakkonen
Nää hörhöt näkee asian niin, että suomalaiset saavat ajaa kännissä autolla vaikka joka päivä, mutta jos turvapaikanhakija tekisi näin, niin rajat pitäisi panna heti kiinni ja ongelma on taas poissa (näkyvistä). Ei mikään ihme että persujen kannatus laskee koko ajan, hörhöt (jotkut) oppivat pikku hiljaa. Mutta tässäkin keskustelussa käy ilmi, etteivät kaikki.
onko suomalaisten rattijuoppojen osuus 17-kertainen verrattuna mamurattijuoppihin, kuten raiskauksissa:
"Kun oikeuspoliittinen tutkimuslaitos selvitti, raiskaavatko ulkomaalaistaustaiset Suomessa enemmän kuin kantasuomalaiset, vastaus oli: kyllä raiskaavat – ainakin jos he tulevat Lähi-idästä tai Afrikasta.
Lähi-idästä tulleilla luku oli 18 kertaa suurempi kuin kantaväestöllä, Afrikasta tulleilla 17 kertaa suurempi ja Keski- tai Etelä-Aasiasta tulleilla kuusi kertaa suurempi kuin kantaväestöllä."
Tähän on helppo todeta, kuinka tänä vuonna, näillä mokutusluvuilla, tässä maassa mamut raiskaavat enemmän kuin kanta-asukit. Vaikka heitä on alle 10% maan väestöstä
Kansassa esiintyy myös sairaus, pakkomielinen ajatustapa, joka sumentaa suhteellisuudentajun ja kanavoituu sokeaksi raivoksi, etnisesti valikoituihin kohteisiin ja yleistää sen vastaaviin ryhmiin. Sitä sairautta pitäisi pystyä jotenkin hoitamaan, sillä tällä hetkellä nämä ihmiset kulkevat vapaasti keskuudessamme ja jotkut heistä ilmaisevat jopa ilonsakin pahuudelle, ymmärtämättömyydelle ja yleiselle tyhmyydelle, päihteiden jouduttamana. Pahinta on, että tämä ryhmä uskoo ihan tosissaan olevansa joku totuuden torvi ja puhuvansa jonkun suuremman ryhmän puolesta. Eivätkä he ymmärrä, että ainoa osapuoli joka häviää jotain tässä silmittömässä vihanviljelyssä ovat he itse.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120520783569_uu.shtml
jokapäiväistä menoa
Säälittävät reppana-suvakit saavat itkupotkiksia, mutta eivät voi faktoille mitään:
"Kun oikeuspoliittinen tutkimuslaitos selvitti, raiskaavatko ulkomaalaistaustaiset Suomessa enemmän kuin kantasuomalaiset, vastaus oli: kyllä raiskaavat – ainakin jos he tulevat Lähi-idästä tai Afrikasta.
Lähi-idästä tulleilla luku oli 18 kertaa suurempi kuin kantaväestöllä, Afrikasta tulleilla 17 kertaa suurempi ja Keski- tai Etelä-Aasiasta tulleilla kuusi kertaa suurempi kuin kantaväestöllä."
Tähän on helppo todeta, kuinka tänä vuonna, näillä mokutusluvuilla, tässä maassa mamut raiskaavat enemmän kuin kanta-asukit. Vaikka heitä on alle 10% maan väestöstä
Ja TUOLTA KATSOMAAN tilastokeskuksen luvut
http://pxweb2.stat.fi/Dialog/varval.asp?ma=010_syyttr_tau_109_fi&ti=Rangaistukset+rikoksittain%2C+2009%2D2014+%28k%E4r%E4j%E4oikeudet+ja+hovioikeus+ensimm%E4isen%E4+oikeusasteena%29&path=../Database/StatFin/oik/syyttr/&lang=3&multilang=fi
Taitaa olla pikkuisen isoja lukuja lueteltu avauksessa. Luulisi tuolla hakukoneella löytävän ihan tarkkaan TUOMITUT raiskaukset joko 2009 - 2014 kokonaisuudessaan tai vuosittain. Ettei ihan mene " arvioinniksi " niinkuin monta kertaa ihmiset liioittelevat lukujaan.
Erikseen on lueteltu seksuaaliset hyväksikäytöt , yritykset etc. Nyt kysynkin mihin perustuu nuo 10000-15000 raiskausta " asiantuntijoiden " arviona ? Joku luvuista ymmärtävä selittäköön koska ko. Tilastokeskuksen raportissa ei lähellekään tuollaisia lukuja anneta.
Sielä on aloittajana somali.
Johan niitä viikossa suunilleen somalien tekemiä raiskauksia on.
Ja syyskuun ensimmäinen vapautuu tämä yksi perkele.
" Abdigarim Osman Hussein" googlettakaa.
Löysit yhden kun googletit. Se on hyvä alku. Olet oppinut googlettamaan. Tuopas tänne nyt sitten vaikka tuhat nimeä lisää, niin aloitetaan purkamaan sumaa siitä.
Voit myös tuoda ne somalitapaukset tänne. Yksi viikko riittää. Vain yksi viikko. Montako voit mainita? Saat valita vaikka minkä viikon. Raiskauksia ilmoitetaan n 20 viikossa. Mainitse siis ne somalit. Tiedätkö, osaatko, vai huudatko vaan kun et muutakaan osaa?
Suomalaiseen raiskauskulttuuriin kuuluu myös tosiasioiden kiertely ja liioittelu. Tämän kulttuurin tyypillinen, yllä olevan maanjussin kaltainen vähälahjainen toteaa aamulla, että hänen fillarinsa on varastettu. Esson baarissa hän sitten kertoo kihkossaan, miten kaikki pihan pyörät on varastettu. Hän saa myötätuntoa luuserikavereiltaan, jotka tietävät kertoa että kohta kaikki Vaasan pyörät on varastettu. Jos joku tietää kertoa, että tää juntti unohti itse fillarinsa Hessun oven eteen, seuraa suuri pettymys kun maailma ei ollutkaan niin paha kuin aamulla oltiin päätetty.
Onko tämä paikka muuten jonkun mielenterveysosaston terapiamesta? Täällä on niin harvassa sellaisia kirjoittajia, jotka pystyvät lähestymään asioita aikuisen järkevästi.
Tuun sitten taas parinviikon päästä katsomaan montako somalia per viikko löysit. Sun kaverit Essolla voi myös jeesata. Joku voi osata googlatakin.
ei nosisa sinunkaan jutuissa mitään järkeä ole , perussuvakin horinoita.Ihan kiva kun meet pariksi viikoksi rauhoittumaan , suosittelen vaikka itämaista napatanssia.
Aloittaja on tyypillinen mokuttaja, joka heittää omia uskomuksiaan, joiden todisteeksi ei löydy mitään faktoja.
Todellisuudessa kaikki suomen raiskaukset on tilastoitu ja alskettu tarkkaan.
Tuolta voit lukea ketkä ovat tuomiota saaneet. Luvut ovat aika murskaavia:
Oikeusrekisterikeskuksen mukaan vuonna 2014 ratkaistiin käräjäoikeuksissa 268 juttua jotka on kirjattu raiskausrikoksina (törkeä raiskaus, raiskaus, pakottaminen sukupuoliyhteyteen, ja näiden yritykset). Kuten vuosilta 2011, 2012 ja 2013 tilasin juttujen tuomiolauselmat, ja laadin listauksen tuomioista tuomittujen etunimillä varustettuna.
Törkeästä raiskauksesta tuomittiin 4 henkilöä, joista ulkomaalaisia/taustaisia 0kpl.
Raiskauksesta tuomittiin 85 henkilöä, joista ulkomaalaisia/taustaisia 27kpl eli 32%.
Pakottamisesta sukupuoliyhteyteen tuomittiin 33 henkilöä, joista ulkomaalaisia/taustaisia 9kpl eli 27%.
Törkeän raiskauksen yrityksestä tuomittiin 1 henkilö, kotimainen.
Raiskauksen yrityksestä tuomittiin 11 henkilöä, joista ulkomaalaisia/taustaisia 5kpl eli 45%.
Sukupuoliyhteyteen pakottamisen yrityksestä tuomittiin 2 henkilöä, joista ulkomaalaisia/taustaisia 1kpl eli 50%.
Kaikkiaan tuomittiin 136 henkilöä, joista ulkomaalaisia/taustaisia 42kpl eli 31%.
http://hommaforum.org/index.php/topic,100388.0.html
Eli siinä on faktoja ja todisteita raiskauksista ja jaetuista tuomioista, ei mitää mutu-tuntumalla kirjoitettuja satuja, kuten aloittaja, tyypillisenä suvakkina, tarjoaa. Nuo tilastot voit yrittää todistaa vääräksi, mutta sinusta ei ole siihen.
Jos tällä halutaankin huomio pois suomalaisten tekemistä raiskauksista, kun laitetaan näitä täysin perättömiä juttuja liikkeelle. Esim nämä oulun Rajakylän raiskaukset heti oli et mamujen tekemia . Karmea totuus tuli kun olivatkin suomalaisia.Maahanmuuttajissa on raiskaajia sitä en kiellä, mutta muistetaan että myöskin suomalaiset ovat raiskanneet jo ennen kuin oli maahanmuuttajia ja tulevat sitä tekemään jatkossakin.
Tuskinpa kukaan haluaa huomiota pois kenenkään tekemästä raiskauksesta. Ei tarvitse kuitenkaan puolustella mamujen tekojakaan , ei edes sillä selityksellä että he eivät tunne suomen kulttuuria ja lakia , jokainen ihminen tajuaa että raiskaaminen on väärin riippumatta siitä onko syntynyt islamilaisessa vai kristinuskoisessa maassa. Raiskauksissa sais olla erittäin paljon kovemmat rangaistukset tasapuolisesti niin mamuillekin kuin kantaväestölle.
Kaveri käsitteli toisaalla hyvin osuvasti sitä kognitiivista dissonanssia, jota hyvät ihmiset kokevat turvapaikanhakijoiden ahdistellessa ja raiskatessa naisia ja tyttöjä:
"Nämä ihmiset todistavat nyt rauhoitetun eläimen syövän suojeltua kasvia. Koska eläin on söpömpi ja osaa heittäytyä hankalaksi, eläin voittaa."
Lue joutessas: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml
Yhä vaikeuksia luetun tekstin ymmärtämisessä?
Tilastoidut raiskaukset ovat tapauksia, jotka ovat tulleet poliisin tietoon.
Kaikki raiskaukset eivät tosin tule poliisin tietoon.
Uudelleen, hitaasti ja rauhallisesti ja ajatuksella:
Asiantuntijat ovat arvioineet, että Suomessa tapahtuu vuosittain 15 000 raiskausta.
Yli 14 000 tapausta jää ilmoittamatta poliisille.
HAHAHAHA ! Vai että " ASIANTUNTIJAT " ? On se kumma kun sinä ääliö et usko Tilastokeskuksen raportteja. Ne sinun ns. asiantuntijat taitavat olla ainoastaan höyryävän pääkoppasi sisällä. Tyypillistä höpinää ilman todisteita. Joo ei todellakaan ymmärretä valehtelevaa tiedonjakajaa. Vähän samaa schaibaa tarjoat kuin hammastahnamainoksessa että a " asiantuntijoiden mukaan teho jopa satakertainen edelliseen verrattuna. Sorry pökiö....sun tietosi on väärää.
Muuten...onko tuo 2 viikkoa normaali sisälläoloaika psykiatrian hoitolaitoksessa ja sitten tulet taas lomille huutelemaan ?
https://www.google.fi/search?q=Asiantuntijat ovat arvioineet, että Suomessa tapahtuu vuosittain 15 000 raiskausta. Yli 14 000 tapausta jää ilmoittamatta poliisille.&rlz=1C1AVNC_enFI600FI600&oq=Asiantuntijat ovat arvioineet, että Suomessa tapahtuu vuosittain 15 000 raiskausta. Yli 14 000 tapausta jää ilmoittamatta poliisille.&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8
Voi hyvä sekopää sentään ! Tämä on spammannut tuota juttua vuosikausia joka hemmetin palstalle ihan kokoajan eli mielenterveyspotilashan tuo. Tulee mielee se vapaamuurarisolvaaja kun ei lässytykselle loppua tule , levy jäänyt päälle.
Jotain tällaista uumoilinkin.....koneet pois tuollaiselta.
Meidän omat ensin.
Tässä esimerkki yllä olevista kieltäjistä.
"Sä oot nähny vaan unta"
http://youtu.be/TFdVi76vSbs
Jos tuo on omakohtainen kokemuksesi tai sinulla on samanlainen taustalla niin joopajoo. Helppo siellä trollata. Muista lääkkeet !
Aloittajan kertoma tutkimus on julkaistu vuonna 2007 ! Ja siinä on haastateltu 4500 naista . Tämän tutkimuksen pohjalta Minna Piispa on tokaissut ko. luvut aikoinaan. Kahdeksan vuotta sitten.
http://takku.net/article.php/20070218130545575
sieltähän se kumpuaa murina. Tilastokeskus tosin osaa kertoa nykyisen tilanteen .
Jää nuo rasmustakkuarvioinnit omaan arvoonsa.
Tämä tietona muuallakin palstalla. VANHAA tietoa aloittajalla pakkomielteensä johdosta.