viisaita kokemuksia

kaikki joilla on kissa:
kertokaa kokemuksistanne, jolloin kissanne on tehnyt jotain todella viisasta tai käyttänyt aivojaan tai muuten vain ollut ihana.
7413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Naapurin kissa teki viisaasti kun antoi vapaalla jalalla ollessaan minun ottaa kiinni.

Sain sen toimitettua kiltisti laatikossa löytöelääin talolle. Säästipähän ainakin henkensä kun ei yrittänyt karkuun ja saat nyt uuden ehkä paremman kodin josta ei joudu heitteille.

Pannan toimitin naapurin postilaatikkoon.

Äänestä

olin lähdössä harkkoihin. äitini vei minut autolla. kissani katseli minua kun nousin autoon ja jäi sinne istuskelemaan.
kun tulin kotiin, äitini selitti, että kun hän oli tullut kotiin kissani oli istunut vielä samassa paikassa. hieman myöhemmin (kun olin vielä harkoissa)äitini vei pyykkiä narulle ja kissani meni auton eteen juuri sen oven eteen johon olin mennyt istumaan ja alkoi naukua surkeasti. äitini huomasi sen ja sanoi ettei noora (minä) siellä ole. sitten kissani tallusteli takaisin puuhiinsa.

Äänestä

Meidän maine coon tyttömme on oppinut noutamaan esineitä. Ensin sille heiteltiin pullasutia, mutta nyt sillä on jo oma nouto-hiiri, jota se noutaa pyydettäessä. Lisäksi se tuntee oman nimensä ja vastaa jos nimi mainitaan. Fiksua, eikö?

Äänestä

mun kissa osaa herättää joka aamu,ellei herää kellonsoittoon, tai on unohtunut laittaa se päälle,se osaa pyytää mut nukkumaan illalla,se ilmoittaa,kun ruoka on loppu,se vastaa kun sille puhuu,se osaa myös levittää pulskan olemuksensa sänkyyni,pää tyynyllä,että on tosi ahdasta! 8=))

Äänestä

Meidän mau osaa haukkua :)
Ainakin minun mielestäni se sanoo selvästi 'vuh', äitini oli toista mieltä.

Äänestä

mun kissa osas noutaa pompuloita,se oli ihan niinku koira..erittäin älykäs..sääli että mun naapuri ampui sen

Äänestä

Toinen kissani omaa monta eri tapaa herättää minut aamulla. Vuosien mittaan keksinyt siis uusia konsteja ja käyttää milloin mitäkin tyyliä.

Ihana kissa on silloin kun puhun puhelimessa ja kissa tulee siihen viereen naukuileen ja rapsutusta odottamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mesikki kirjoitti:

kaikki joilla on kissa:
kertokaa kokemuksistanne, jolloin kissanne on tehnyt jotain todella viisasta tai käyttänyt aivojaan tai muuten vain ollut ihana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu